Šešuolėlių dvaras – lankytina vieta Širvintų rajone

Šešuolėlių dvaras –  yra Širvintų rajone. Kadaise dvaro žemės priklausė Radviloms, kurie XIX a. pabaigoje dalį valdos perdavė Končiams. Iki dabar išlikusius raudonų plytų moderno formų rūmus pastatydino Petras Povilas Končius. Tarpukariu dvarą nupirko Lietuvos kariuomenės pulkininkas Jonas Variakojis, kuris čia gyveno 1938–1944 m. (paskui pasitraukė į Vakarus). Po 1990 metų dvaras grąžintas Končių ir Variakojų paveldėtojams, gyvenantiems JAV, o dabar priklauso Petrauskams.

šešuolėlių dvaras šešuolėlių dvaras

Iki 1998 m. dvaro rūmai buvo apleisti, bet po to buvo restauruoti, dvaro interjeras yra vienas puošniausių ir turtingiausių tarp visų Lietuvos dvarų. Restauruotas ne tik unikalus kultūros paveldas – dvaro rūmai, bet ir visi senieji architektūros ansamblio objektai – svirnas, tvartas, ledainė, spirito varykla, kiti pastatai. Atkurtas ir didžiulę išliekamąją vertę turintis dvaro parkas, kurį kadaise projektavo garsūs to meto prancūzų kraštovaizdžio architektai. Auga pilkųjų riešutmedžių, dygiųjų eglių, sidabrinių kėnių, melsvųjų pocūgių, platanalapių klevų, veimutinių pušų. Veši ir itin reti augalai: plačialapė miglė, vienintelė Lietuvoje karčioji karija.

šešuolėlių dvaras šešuolėlių dvaras

Rūmų interjeras prabangus, puošnus, tačiau labai skoningas ir santūrus, išlaikantis XX amžiaus pradžios dvarų ir vilų interjero puošybos tradicijas. Dvaro rūmuose įrengti aštuoni prabangūs miegamieji, sūkurinė vonia, prabangios svetainės ir valgomieji kambariai su gausybe senos ir modernios tapybos paveikslų. Dvarui priklauso daugiau nei 100 hektarų teritorija, rūmų plotas – daugiau nei tūkstantis kvadratinių metrų. Čia vyksta kultūriniai ir proginiai renginiai.

šešuolėlių dvaras šešuolėlių dvaras

 


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti:
Puodų rinkinys Pinguin Double X

Rašyti atsiliepimą arba komentarą