Žygis Ariogala – Seredžius 28km – maršrutas pėsčiomis

Žygis Ariogala – Seredžius 28km – maršrutas pėsčiomis

Ariogalos šaltinėlis

Nors atstumas nėra didelis, žygį rekomenduojame susiplanuoti dviem dienom. Teks eiti laukais, miškais, keltis į kitą upės krantą. Todėl geriau neskubėti, o  stengtis neatitolti nuo upės ir tiesiog pasimėgauti atsiveriančiais gamtovaizdžiais. Viską atpirks nuostabūs Dubysos slėnių vaizdai. Kad kelionė būtų patogi verta pasirinkti reikiamus turistinius reikmenis, tokius kaip: turistinės kuprinės, palapinės, miegmaišiai.

Žygį pradėkite nuo garsaus Ariogalos šaltinėlio, vadinamo „Marijos ašarų versme“. Čia galite prisipilti švaraus vandens. Šaltinio vanduo laikomas stebuklingu, gydo nuo visų ligų, todėl čia visuomet pilna žmonių su įvairiomis talpomis, norinčių prisipilti stebuklingo vandens.

Ariogalos šaltinėlis

Toliau eidami palei Dubysą praeisite Butkiškę, Juteikius, Vosbutus, Pašilius, Gadvaišus, Grivančius bei pasieksite Seredžių. Jei bus dar noro galime leistis toliau žemyn palei Nemuną iki Veliuonos ar Raudonės.  

Pašiliuose užkopkite į Pašilių piliakalnį, vadinamą Bajorkalniu.

Pašilių piliakalnis

Pašilių piliakalnis

Netoli Seredžiaus praeisite pro Padubysio Dvaro malūną.

Padubysio dvaro malūnas

Padubysio dvaro malūnas

Pasiekus Seredžiaus miestelį, galima atsipūsti, apžiūrėti miestelį, užlipti į Seredžiaus piliakalnį, vadinamą Palemono kalnu

 

Palemono kalnas

 

Seredžius

Seredžius

 

 


Žiūrėti Maršrutai pėsčiomis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti:
Turistinio inventoriaus nuoma

 

2 thoughts on “Žygis Ariogala – Seredžius 28km – maršrutas pėsčiomis

 1. Korneliux

  Sveiki. Kaip suprantu reikia keliauti iki žygio vietos su 2 automobiliais 1 automobili nuvežti į finišo vietą o kitą į starto vietą, ????? O palapines statyti galima betkurioje vietoje ?????

  1. Giedrius Post author

   Sveiki,
   dėl automobilių – visiškai nebūtina važiuoti su automobiliu, nežinau iš kurio jūs miesto, tačiau labai sėkmingai iki Ariogalos galima nuvažiuoti viešuoju transportu, o toliau iš Seredžiaus taip pat galima grįžti autobusu, tik reiktų susitikrinti autobusų grafikus.
   Dėl palapinių statymo – iš principo palapines prie upės galima statyti betkur jei tik nėra privati teritorija, tik laužus kūrenti galima tik tam skirtose vietose, paruoštose laužavietėse. Einant padubysiu tikrai atrasite tokių vietų. Jei kursite laužą pievoje, būkite atsargūs, pasirūpinkite saugumu, nepalikite laužo be priežiūros, geriausia turėti nedidelį kastuvėlį, iškasus velėną, paruošti laužavietę – vėliau užgesinus laužą viską tvarkingai užkasti, uždėti velėna.
   Smagių jums žygių!

   Giedrius Liaudenskas
   UAB „Turisto pasaulis“
   8-685-38678

Rašyti atsiliepimą arba komentarą