Dviračių maršrutas „Nuostabiausios Ignalinos vietos“ 16km

Dviračių maršrutas su kuprine ant pečių  „Nuostabiausios Ignalinos vietos“ 16km

Dviračių takas Ignalinos kaimynystėje eina per pačias nuostabiausias savivaldybės vietas. Šalia dviračių tako yra kelios poilsiavietės ir lankytinos vietos. Ignalinoje yra sporto kompleksas su baseinu, sporto sale, boulingu, viešbučiu, konferencijos sale, sauna, pirčių kompleksu ir kavine.

Ignalinos rajonas

Ignalinos rajonas

Skulptūrų takas palei Lūšių ežerą. Lūšių ežero pakrantėje, prie Meironų kaimo, stovi 16 medinių skulptūrų. 1977 metais kūrybinės stovyklos metu tautodailininkai jose įamžino gamtos grožį, Ignalinos krašto legendas.

Skulptūrų takas palei Lūšių ežerą Skulptūrų takas palei Lūšių ežerą
Botanikos takas šalia Palūšės. Aukštaitijos nacionalinis parkas floristiniu požiūriu yra viena turtingiausių saugomų gamtos teritorijų Lietuvoje. Norinčius geriau pažinti įvairiarūšę parko augaliją kviečia mokomasis botanikos takas. Jis įrengtas prie Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironių kaimų. Tako ilgis – 3,5 km. Jo trasa pažymėta specialiu ženklu – baltu kvadratu su žalia įstrižaine. Šiame take galima pamatyti apie 150 augalų rūšių, iš kurių 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

 Botanikos takas šalia Palūšės Botanikos takas šalia Palūšės

Palūšės bažnyčia su varpine

 Palūšės bažnyčia su varpine. Bažnyčia pastatyta 1750 m. Kunigas Juozapas Baziliauskas nuosavoje, iš tėvų paveldėtoje žemėje pastatė Šv.Juozapo, savo globėjo, medinę bažnyčią. Istorija byloja, kad vienintelis statyboje naudotas instrumentas buvo kirvis. Aštuonkampė varpinė, primenanti lietuvių senovinių medinių pilių sargybos bokštą, yra vienintelė tokia Lietuvoje. Bažnyčios ansamblis su varpine paskelbtas architektūros paminklu.

 Kryžius tremtiniams atminti

 Kryžius tremtiniams Ignalinoje. 19 m aukščio medinis drožinėtas kryžius trėmimams atminti Ignalinoje pastatytas 1989m. Autorius – J. Jakštas. Kryžius stovi greta Ignalinos geležinkelio stoties

 

 

 

Paminklas Ignui ir Alinai Ignalinoje. 5m aukščio ąžuolinė skulptūra iš dviejų, tarpusavyje sujungtų dalių, su metalinėmis saulutėmis viršuje. Kitoje skulptūrų pusėje išpjaustytas trumpas Ignalinos legendos tekstas (Igno ir Linos istorija). Skulptūra pastatyta 1993m. birželio 16d. ant Paplavinio ežero kranto. Autorius – Gintaras Černius.
Ignalinos Šv. Mergelės Marijos Užgimimo bažnyčia. Ignas Jakutis kunigauja Ignalinoje nuo 1968m. 1989m. lapkričio 11 d. Jo Ekscelencija Arkivyskupas J. Steponavičius pašventino naujos bažnyčios kertinį akmenį ir pamatus. Tai naujo, modernaus stiliaus pastatas, išsiskiriantis iš aplinkos (architektas – R. Krištapavičius, dizaineris – V. Dineika).

 
Žiūrėti Maršrutai dviračiu didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą