Intelektualus laisvalaikis Druskininkuose – 5 muziejai, kuriuos verta aplankyti

Druskininkai Druskininkai dažniausiai siejasi su pensininkais, ramybe ir sanatorijomis. Nors pramogų pasirinkimas vis didėja, bet kartais šis gajus stereotipas kur ne kur kyšteli koją. Bet ką gi. Tikime, kad jūs puikiai žinote, kokia didelė pramogų įvairovė yra šiame kurorte ir kaip sparčiai ji vis didėja. Jeigu jūs jau užsisakėte nakvyne Druskininkuose, pigiai galite viešnagę papildyti turiningais apsilankymais muziejuose, kurie supažindins su lietuvių istorija, kultūra, gamta bei virtuve!

 

 1. Nacionalinis M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus
 Nacionalinis M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus
Milžiniškas Mikalojaus Kontantino Čiurlionio palikimas bei indėlis į Lietuvos kultūrą aprėpia ir muziką, ir dailę. Memorialinis muziejus buvo atidarytas XX amžiaus pradžioje. Čia galite pamatyti ne tik Čiurlionio tapybą bei grafiką, bet ir lietuvių liaudies meną, lietuvių dailę, Europos vaizduojamąją dailę bei daugelį kitų ekspozicijų. Jau pirmoji nakvyne Druskininkuose gali tapti ypač įsimintina!

 

2. Druskininkų miesto muziejus
Druskininkų miesto muziejus
Viename svarbiausių Druskininkų pastatų, viloje „Linksma“, yra įsikūręs miesto muziejus. Šis pastatas – saugomas kultūros objektas, kuriame susipynė moderno ir neoklasicistinis stiliai. Viloje rasite ne tik muziejaus ekspozicijas: čia vyksta įvairūs renginiai, koncertai, susitikimai. Druskininkai turi puikią vizitinę kortelę, kuri yra daug daugiau nei reprezentacinė miesto vieta, tad nepraeikite pro šalį!

 

3. Grūto parkas
Grūto parkas
Daugeliui žinomas ir girdėtas Grūto parkas atskleidžia sovietinės ideologijos portretus skulptūrose, dokumentinėje garso ir vaizdo medžiagoje, paveiksluose. Šis parkas yra vienintelis muziejus, kuris renka sovietines relikvijas. Būtent iš šių eksponatų galima pažinti demoralizuojančią ir iškreiptą sovietinę politiką, skiepytas antivertybes. Nemažai žmonių į Druskininkus atvyksta vien dėl Grūto parko, tad jeigu viesbuciai Druskininkuose neperpildyti – skubėkite pažinti pasaulio, kurį vangiai pamenate arba nė nesate matę.

 4. Miško muziejus „Girios aidas“
Miško muziejus „Girios aidas“
Jeigu norite pažinti Lietuvos gamtą ir pamatyti įdomius miškininkų darbo vaisius, būtinai apsilankykite muziejuje „Girios aidas“. Šio muziejaus istorija išties sudėtinga: 1972 m. atvėręs duris muziejus 1992 m. sudegė ir visas triūsas nuėjo perniek. Tačiau jau po metų muziejus buvo atstatytas. Negana to, „Girios aidas“ triskart padidėjo. Dabar muziejus tampa ir informacijos bei miškų mokymo centru, vyksta stovyklos, seminarai, konferencijos, įvairūs renginiai.

 

 5. Šakočių muziejus
Šakočių muziejus
Pirmasis ir vienintelis pasaulyje – taip prisistato muziejus. Muziejuje pamatysite šakotį Gineso rekordininką, švediško, japoniško, lenkiško, vengriško ir kitus lietuviško šakočio analogus, taip pat senovinius įrankius ir indus, naudotus šakočio gamyboje. Šalia esančiame restorane, iš anksto užsakius galima patiems išsikepti šakotį židinyje.  Tai unikalus ir išskirtinis muziejus, kuriame susipina tradicinė lietuvių virtuvė ir senosios vertybės.

 

Akivaizdu, jog vienas populiariausių kurortų nėra tik išskirtinių viešbučių ir brangių pramogų miestas. Čia rasite ir intelektualių pramogų, suteikiančių peno sielai ir protui. Taip, taip… Tai tie patys Druskininkai! Pigiausia nakvyne, gera kompanija ir puiki nuotaika – pasirūpinkite tuo, o kurortas suteiks jums visa kita.

Straipsnį parengė www.geradovana.lt

Jums gali prireikti:
Pripučiamas čiužinys Coleman COMFORT BED DOUBLE

Rašyti atsiliepimą arba komentarą