Joniškėlio dvaras – lankytina vieta Pasvalio rajone

Joniškėlio dvaras – dvaras Joniškėlio miestelio vakariniame pakraštyje. Nuo 1723 iki 1940 m. Joniškėlio dvaras buvo Karpių giminės nuosavybė. 1736 m. Jokūbui Ignui Karpiui buvo suteikta teisė steigti miestelį. XIX a. Joniškėlis buvo klestintis miestas ir vienas didžiausių dvarų Žiemgalos regione. Dvare buvo sukaupta turtinga knygų biblioteka. 1810 m. vykdant Igno Karpio testamentą, Karpai pirmieji Rusijos imperijoje ir antrieji Europoje panaikino baudžiavą, Vilniaus Universitetas įkūrė Joniškėlyje vienintelę tuo metu pasaulyje universitetinę pradžios mokyklą ir ligoninę.

Joniškėlio dvaras

Joniškėlio dvaro parkas – vienas gražiausių Lietuvoje, įkurtas prancūzišku ir anglišku stiliumi.

Apie Joniškėlio dvarą ir patį Joniškėlį, kuris pagal dvarininko Karpio užgaidą buvo vadinamas Johaniškėliu, mat jo pirmoji žmona buvo Johana, sklando daugybė legendų. Kodėl bažnyčios pastatas yra karsto formos? Kodėl dvare naktimis vaikšto Karpio vaiduoklis…

Joniškėlio dvaras Joniškėlio dvaras
Šiuo metu dvare yra įsikūręs Lietuvos žemdirbystės institutas ir Joniškėlio krašto muziejus. Joniškėlio krašto muziejus kviečia į kelionę po naktinį Karpių dvarą. Pažintinė programa „Naktis Karpių dvare“ organizuojama tik tamsiuoju paros metu. Programos dalyviai privalo turėti prožektorius, avėti patogią, neperšlampančią avalynę bei dėvėti šiltus rūbus. Ši programa rekomenduojama ne jaunesniems kaip 13 metų asmenims. Pavieniai lankytojai nepriimami, tik 10 – 30 asmenų grupės. Būtina išankstinė registracija.
Organizatorius: Joniškėlio krašto muziejus
Telefonas: 8-684-48554, 8-451-34096
Adresas: Joniškėlio k., Karpių dvaro patalpose

Jums gali prireikti:
Termosas Stanley Food System 0.6l

Rašyti atsiliepimą arba komentarą