Mergiškių kraštovaizdžio draustinis – lankytina vieta Trakų rajone

Mergiškių kraštovaizdžio draustinis yra Trakų rajono vakaruose, šalia Mergiškių kaimo, Aukštadvario regioniniame parke.  Yra dvarvietė su Mergiškių alkakmeniu ir šalia esančiomis medžiais apaugusiomis senomis kapinaitėmis, kurias vietiniai vadina „Kunigaikščių kalneliu“. Prie kaimo yra Velnio duobė, Pamiškės piliakalnis, vakaruose – Gedanonių kalva (257 m).

Mergiškių alkakmenis

Mergiškių kraštovaizdžio draustinyje vyrauja kalvotas reljefas su įvairiais dariniais: kalvomis, gūbriais, kalvagūbriais, daubomis, kalvatrakiais, lobais, raguvomis.
Velnio duobė

Netoli Velnio duobės tyvuliuoja du gilūs termokarstinės kilmės ežerai. Pasakojama, kad vienas iš jų, požeminiu tuneliu susisiekia su Velnio duobe. Mergiškių kraštovaizdžio draustinis yra gamtinis rezervatas, vertingas plačialapių miškų skrobliniu liepynu, kuriame auga europinis miežvienis. Yra tik 3 vietos Lietuvoje, kur auga šis medis.

Antaveršio duobė
Mergiškių kraštovaizdžio draustinis turi ir daugiau įsidėmėtinų vietų – Antaveršio duobė, Ustronės riedulynas, Vaitkūnų terasa. Gelionių kalvoje įrengta apžvalgos aikštelė (matosi Veršiuko ežeras, Antaveršio kaimas, Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia).

Ustronės riedulynas

Veršiuko ežeras

Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

 


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti:
Miegmaišis NEW PATAGONIA

Rašyti atsiliepimą arba komentarą