Metalinė lapė prie Talšos ežero – lankytina vieta Šiauliuose

 Metalinė lapė prie Talšos ežero

MetaMetalinė lapė Šiauliuoselinė lapė – lapės skulptūra, stovinti Šiauliuose, prie Talšos ežero, pietvakarinėje kranto dalyje. Autorius – Vilius Puronas. Sukūrimo data – 2009 m. Skulptūros ilgis – 25 metrai, aukštis – 6,6 metro, masė ~ 7 tonos. Pagaminimo medžiaga – skarda. Lapėje įmontuota plieninė širdis (aukštis – 1,2 m; plotis – 0,9 m), joje įdėta kapsulė. Kapsulėje – vario plokštė su iškaltais palinkėjimais ateities kartoms ir keliais faktais iš dabarties epochos.

Mintis sukurti tokį monumentą autoriui kilo dėl dviejų aplinkybių. Pirma – proga pažymėti Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmetį. Antra – sukurti ir įamžinti „legendą“, analogišką, Geležinio Vilko legendai. Taip garsinti Šiaulius pasauliui, kaip Geležinio Vilko legenda garsina Vilnių. Lapė, šiuo atveju gudrumo simbolis.

 Metalinė lapė prie Talšos ežero Metalinė lapė prie Talšos ežero

Anot autoriaus – tai Šiaulių miestui skirta Kalėdinė dovana. Didžiulė skulptūra paslapčia, niekam neskelbiant buvo gaminama vienoje miesto įmonių. Ši įmonė finansavo visas Metalinės lapės gamybos ir transportavimo išlaidas. Į Talšos ežero krantinę gigantiškas cinkuotos skardos kūrinys buvo atgabentas 2009 m. gruodžio pabaigoje. Skulptūra Metalinė lapė buvo transportuojama naktį, kad nebūtų trukdoma eismui.

GPS: 55.93117, 23.32898
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, turistiniai kilimėliai:
Turistinis kilimėlis Yate US Army 8mm

Rašyti atsiliepimą arba komentarą