Dviračių maršrutas – „Metelių ir Dusios dviračių žiedai“, viso 66km – Alytuje

Dviračių maršrutas – „Metelių ir Dusios dviračių žiedai“, viso 66km

27 km ilgio Metelio dviračių žiedas driekiasi aplink Metelio ežerą. Dalis šios trasos asfaltuota, tačiau nemažai teks minti žvyrkeliais ir miško keliukais. Kelias kalvotas, tačiau įkalnės nėra stačios, eismo intensyvumas nedidelis. Kelionės patogumui užtikrinti nepamirškite kuprinės.

Kristaus atsimainymo bažnyčia

Mėgaudamiesi vaizdingu reljefu, apžiūrėdami lankytinus objektus ir sustodami išsimaudyti įveiksite šį maršrutą per pusdienį. Meteliuose, senoje žvejų gyvenvietėje, įsikūrusioje tarp Dusios ir Metelio ežerų, apžiūrėkite senas žvejų sodybas ir Kristaus atsimainymo bažnyčią, kurioje saugoma keletas vertingų paveikslų.

 

 

 

 

Papėčių piliakalnis

Pasukę keliu palei ežerą, jo pabaigoje privažiuosite Buckūnų kaimą. Atkreipkite dėmesį, kaip išsidėsčiusios sodybos, – ši tvarka išlikusi nuo valakų reformos, vykdytos XVI amžiuje.
Už Buckūnų pamatysite Papėčių piliakalnį. Ant jo užkopus, galima išvysti visus tris Metelių regioninio parko ežerus: Metelį, Dusią ir Obeliją.

 

 

Toliau kelias ves gražiu mišku. Už Mockūnių kaimo, ties keliu į Statiškę, aplankykite 1863 m. sukilimo dalyvių kapines. Baigdami ratą, prie kelio pamatysite Didįjį ir Drevėtąjį Širvinto ąžuolus. Šie didžiuliai medžiai čia auga apie 400 metų.
Kita dviračių trasa juosia Dusios ežerą.

Dusios ežeras Ežeras Metelys

Galima rinktis 39 km arba 24 km ilgio maršrutus. Dalis kelio asfaltuota, tačiau eismas nėra intensyvus. Pradėti geriausia arba iš Metelių kaimo arba iš automobilių stovėjimo aikštelės, esančios Bijotų miške, į pietus nuo Metelių.

Kryžių koplyčiaPirmą įdomų objektą aptiksite Staigūnų kaime. Tai Kryžių koplyčia. Pasakojama, kad ši vieta stebuklinga – kadaise čia praregėjęs aklas kareivis. Pasukę trumpesniąja trasa, vedančia apie ežerą, privažiuosite Prelomčiškės piliakalnį, aplink jį – senovinė Jotvingių gyvenvietė.

 

 

Jei pasirinkote ilgesnį maršrurą, už Staigūnų pasukę Giraitės link, pasieksite Giraitės piliakalnį. Pasak legendos, jame palaidotas didysis kunigaikštis Šarūnas.
Toliau privažiuosite Verstaminų kaimą. Išsukę iš trasos, už 1 km rasite net 4 piliakalnius.
Iš Verstaminų sukite Prelomčiškės link ir vėl privažiuosite prie Dusios ežero. Jį apvažiavę, atsidursite kelionės pradžios vietoje.

 


Žiūrėti Maršrutai dviračiu didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą