Mūšos tyrelio pažintinis takas – lankytina vieta

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Žagarės regioniniame parke Mūšos tyrelio pažintinis takasesančiame Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje nutiestas naujas pažintinis takas pateko į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias pelkėje lentų takas. Jo ilgis – 3,60587 km. 
Šis takas bus atidarytas penktadienį, kovo 13 d. Jame įrengta 11 stotelių, kuriose supažindinama su draustiniu ir jo vertybėmis.
Lentų takas veda iki apžvalgos bokšto, skirto pelkės bio įvairovei stebėti. Toliau jis vingiuoja iki vienintelio Joniškio rajone natūralaus Miknaičių ežero ir jo vakarine pakrante legendomis apipintos atnaujintos koplytėlės link. Nuo jos lentiniu ir sutvirtinto grunto takais galima nukeliauti iki Tyrelio akmens ir buvusios partizanų stovyklavietės. 
Lankytis Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje galima tik pažintiniu taku, lydint direkcijos darbuotojui. Mūšos tyrelio pelkinis kompleksas palyginti vėlai pripažintas kaip vertinga ir saugotina teritorija. Sovietmečiu Mūšos tyrelio pelkė buvo numatyta durpių gavybai. Vis dėlto vėliau suvokta, kad reikia išsaugoti bent dalį unikalaus pelkinio komplekso. 

Mūšos tyrelio pažintinis takasŠį išskirtinį Šiaurės Lietuvos gamtinį kompleksą sudaro aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynai ir šlapi miškai. Jo pietinėje dalyje prasideda Mūšos ir Juodupio upės, rytinėje dalyje telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Pelkėje veši nemažai saugomų augalų rūšių: baltijinė ir siauralapė gegūnė, raktažolės pelenėlės, paprastoji tuklė. Čia gyvena ir nemažai retųjų paukščių: dirviniai sėjikai, tikučiai, pilkosios gervės, tetervinai, apsistoja migruojančių baltakakčių ir želmeninių žąsų būriai. Draustinyje stebima lūšis, sutinkamas vilkas, baltasis kiškis, retų vabzdžių ir roplių rūšys.

Išsamesnė informacija apie tako lankymą Žagarės regioninio parko direkcijoje tel. 867115033, el. paštas: info@zagaresrp.lt.

GPS: 56.21973, 23.26324
Žemėlapis:

Jums gali prireikti, vaikščiojimo lazdos:
Vaikščiojimo lazdos NW 802

Rašyti atsiliepimą arba komentarą