Palemono kalnas (Seredžiaus piliakalnis) – lankytina vieta Jurbarko rajone

Palemono kalnas – taip vadinamas Seredžiaus piliakalnis, esantis Jurbarko rajone.

 Palemono kalnas

Piliakalnis įrengtas Nemuno aukštutinės terasos kyšulyje, suformuotame Pieštvės upelio. Iš šiaurės vakarų piliakalnį juosia Pieštvės upelis, iš pietų – Nemuno slėnis, iš šiaurės rytų prieina gretima aukštuma. Aikštelė beveik trikampė, pailga.

Palemono kalnas Palemono kalnas

Piliakalnis apardytas arimų, pirmajame pylime iškasta didžiulė duobė, aikštelės kraštuose -­ apkasas. Dirvonuoja. Į piliakalnį nuo Seredžiaus miestelio apatinės dalies į viršų įrengti laiptai. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio viduriu ­- XV a. pradžia.

Palemono kalnas Palemono kalnas

Rytinėje ir pietinėje papėdėse 1,5 ha plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rasta grublėtos bei žiestos keramikos, molio tinko, gyvulių kaulų. Išmatavimai: 230 m ilgio šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi ir iki 150 m pločio.

Palemono kalnas Palemono kalnas

Palemono kalnu Seredžiaus piliakalnį imta vadinti XIX a. pr. Anot legendos, čia palaidotas Žemaitijos ir Lietuvos valdovas Palemonas. Legenda pasakoja, kad Romos imperatoriaus persekiojamas kunigaikštis Palemonas su šeima mūsų kraštą pasiekė plaukdamas Baltijos jūra. Vėliau Nemunu pasiekęs dabartinio Seredžiaus vietovę, kunigaikštis čia pasistatęs pilį ir likęs gyventi.

Palemono kalnas Palemono kalnas 

Ant Palemono kalno 1293–1363 m. stovėjo Pieštvės pilis. Ją kryžiuočiai puolė 1293 m., 1298 m., 1318 m., kiekvieną kartą sudeginti papiliai, taip pat 1319 m., 1322 m., 1345 m., 1357 m. Tik 1363 m. Pieštvės pilis užimta ir sudeginta po derybų, pasitraukus jos įgulai. Pieštvės pilis vėl buvo atstatyta po Žalgirio mūšio, minima 1412–1413 m.
Palemono kalnas, ant kurio  stovėjo pilis, manoma, buvo laikoma šventa senovinių apeigų vieta.

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.08028, 23.40645
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, kelioninės šašlykinės:
Kelioninė šašlykinė TONAR

 

2 thoughts on “Palemono kalnas (Seredžiaus piliakalnis) – lankytina vieta Jurbarko rajone

  1. Pingback: Žygis Ariogala - Seredžius 28km - maršrutas pėsčiomis | Turizmas Lietuvoje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą