Šaltojo karo muziejus – raketų bazė – lankytina vieta Plungės rajone

Šaltojo karo muziejus – raketų bazė – muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke, už 24 km į šiaurę nuo Plungės. Įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, Plokštinės raketų bazėje.

Šaltojo karo muziejus

Pasibaigus II Pasauliniam karui prasidėjo Šaltasis karas, kurio metu Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota ir branduolinė ginkluotė.

Šaltojo karo muziejus

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija įvykdė projektą „Šaltojo karo muziejaus ir jo aplinkos infrastruktūros įrengimas“. Pirmą kartą Lietuvoje Šaltojo karo epochą pristatanti muziejinė ekspozicija oficialiai atidaryta 2012 m.

Šaltojo karo muziejus

Šaltojo karo muziejus

Šaltojo karo muziejus įsikūrė sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 m. čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4 Sandal, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis ir nutaikytos į Vakarų Europą.

Šaltojo karo muziejus

Šaltojo karo muziejus

Muziejaus įkūrimo tikslas – papasakoti apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltajį karą, jo poveikį Europos ir Lietuvos istorijai, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijai.

Šaltojo karo muziejus

Lankytojus pasitinka sutvarkyta aplinka, įrengta apžvalgos aikštelė. Sumontuotos vėdinimo ir drėgmės surinkimo sistemos. Pastatytas administracinis pastatas (lankytojų centras). Autentiškos įrangos išlikę palyginti nedaug, nes daug kas po sovietų kariškių pasitraukimo buvo nuniokota vandalų.

Šaltojo karo muziejus

Specialiai šiam muziejui sukurtas dokumentinis filmas „Šaltasis karas – baimės šešėlis“ (rež. Rimas Bružas).

Šaltojo karo muziejus

Ekspozicijoje lankytojams pristatoma unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, kuri pasakoja apie buvusį visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą ir veikimo principus. Taip pat demonstruojami kovinių raketų ir kitos Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketai, autentiška to meto įranga, ginklai. Suformuotą militarizmo ekspoziciją taip pat sudaro nuotraukos, vaizdo projekcijos, įgarsinimas.

Šaltojo karo muziejus

Šaltojo karo muziejus

Plačiau: http://www.zemaitijosnp.lt/lt/turizmas/saltojo-karo-ekspozicija/

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 56.03218, 21.90608
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, turistiniai pjūklai:
Pjūklas Fiskars Xtract (S) SW 73

Rašyti atsiliepimą arba komentarą