Uostadvario švyturys ir vandens kėlimo stotis – lankytina vieta Šilutės rajone

Uostadvario švyturys ir vandens kėlimo stotis

Uostadvario švyturys ir vandens kėlimo stotis

Uostadvaris – kaimelis Šilutės rajono savivaldybėje, Rusnės saloje, kairiajame Atmatos upės krante, 5 km į šiaurės vakarus nuo Rusnės. Priklauso Nemuno deltos regioniniam parkui. Uostadvaryje yra išlikęs XIX a. pabaigos Uostadvario švyturys , kuris dabar nebeveikia, yra tik kaip apžvalgos aikštelė.

Uostadvario švyturys ir vandens kėlimo stotis Uostadvario švyturys yra taisyklingo aštuonkampio formos, sienų briaunos papuoštos žalios spalvos glazūruotomis plytomis, sienos raudonų plytų mūro. Viduje – įvijiniai betoniniai laiptai, vedantys į žibinto patalpą, iš kurios patenkama į apžvalgos aikštelę. Švyturio aukštis 18 m., sujungtas jis su švyturio sargo gyvenamuoju namu. Dabar tai technikos istorijos paminklas, navigacijai nebenaudojamas, bet yra puikus Rusnės ir Minijos apylinkių apžvalgos bokštas.

 

 

 

 

 

 

Uostadvaryje, ant Vilkinės upės 1907 m. pastatyta vandens kėlimo stotis su garo turbina, susiurbianti pievų vandens perteklių ir nuleidžianti jį  į Atmatą.

Uostadvario švyturys ir vandens kėlimo stotis

Tai pirmasis tokios paskirties statinys Lietuvos teritorijoje. Ji yra ne tik technikos istorijos paminklas, bet vertinga ir architektūriniu požiūriu. Šis statinys prieš keletą metų restauruotas, įrengtas Šilutės polderių muziejus, kuriame galima sužinoti, kaip nuo seno kovota su vandens pertekliumi.

Ntraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.34407, 21.29122
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, žiūronai:
Kompaktiški žiūronai 10 x 25

Rašyti atsiliepimą arba komentarą