Užgavėnių kaukių muziejus – lankytina vieta Plungės rajone

Užgavėnių kaukių muziejus yra Žemaitijos Nacionaliniame parke, Plateliuose (Plungės r.), Platelių dvaro sodyboje.

Užgavėnių kaukių muziejus

Užgavėnių kaukių muziejus

Čia galima susipažinti su geriausiai Žemaitijoje ir visoje Lietuvoje išlikusia Užgavėnių šventimo tradicija ir išradingų meistrų sukurtomis šios šventės kaukėmis.

Užgavėnių kaukių muziejus

Užgavėnių kaukių muziejus

 Užgavėnių kaukių muziejaus ekspozicija buvo sukurta1998 m., į ją savo kaukes suvežė ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos meistrai. 2011 m. muziejus perkeltas į restauruotas Platelių dvaro arklides.

Užgavėnių kaukių muziejus

Seniausioji muziejaus kaukė – devynioliktojo amžiaus meistro Vinco Jockaus iš Užpelkių kaimo daryta. Iš viso užgavėnių muziejinę ekspoziciją sudaro apie 250 įspūdingų kaukių, žemaitiškai vadinamų „ličynų“.

Užgavėnių kaukių muziejus

 Užgavėnių kaukė kuriama vienam kartui, o vėliau būdavo sudeginama arba perdažoma, nes po šventės reikėdavo atpažinti, kas slėpėsi po ta kauke. Ilgą laiką kaukės niekas nelaikė meno kūriniu ir tik praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, ji buvo pripažinta kaip tam tikra medinės skulptūros forma.

Užgavėnių kaukių muziejus

Kaukes darydavo iš įvairių medžiagų, bet geriausiai išsilaikė medinės. Kaukes senovėje gamindavo iš neišdirbto avikailio. Šios kaukės buvo labiau paplitusios ir lengviau padaromos negu iš medžio, bet nebuvo tokios išraiškingos, palyginus su medinėmis. Kaukes darė ir iš medžio žievės, įvairių audinių, net iš pintinių, dažydavo natūraliais dažais. Nors daugelio kaukių prasmių mes jau nežinome, tačiau pagrindinės – išsaugotos.

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 56.03909, 21.81337
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, vandens filtrai:
Vandens filtrai

Rašyti atsiliepimą arba komentarą