Vilhelmo kanalas – lankytina vieta Klaipėdoje

Vilhelmo kanalas

Vilhelmo kanalas

Vilhelmo kanalas

 Vilhelmo kanalas (arba Klaipėdos kanalas) – 1865–1873 m. prancūzų karo belaisvių rankomis iškastas kanalas, tiesiogiai sujungęs Klaipėdos uostą ir Miniją (o per ją ir su Nemunu), šitaip aplenkiant Kuršių marias. Kanalo ilgis 25–27 km, plotis 28–30 m, vidutinis gylis 1,7 metro.
Kanalo pradžia yra ties Lankupiais, kur kanalas atsišakoja iš Minijos, tada eina į šiaurės vakarus, pro Dreverną, galiausiai pasiekia Klaipėdą, kur susijungia su Malkų įlanka ties konteinerių terminalu ir „Vakarų laivų gamykla“.  Vilhelmo kanalas yra hidrogeologinis draustinis.
Kanalą buvo planuojama tiesti dar XVIII a. viduryje, tačiau dėl finansinių sunkumų projektas atidėtas. Tuo metu Nemunu į Klaipėdą buvo plukdoma vis daugiau medienos, o vėjuotoje Ventės rago akvatorijoje neretai sieliai būdavo išblaškomi ir dėl to medienos pirkliai patirdavo nemažų nuostolių. Siekiant apeiti Kuršmares ir nuspręsta Miniją ties Lankupiais sujungti su Klaipėdos uostu.

Vilhelmo kanalas Vilhelmo kanalas

Vilhelmo kanalas pradėtas tiesti 1863 m., darbai truko apie 10 metų. Vandens lygio skirtumams pašalinti kanalo pradžioje pastatytas šliuzas (Lietuvos technikos paminklas). 1902–1904 m. kanalo krantai sujungti dešimčia lengvų metalinių tiltų.
Kanalas pavadintas tuometinio Vokietijos kaizerio Vilhelmo I vardu. Kasant kanalą daug prancūzų karo belaisvių žuvo, todėl jiems pastatytas paminklas prie kanalo žiočių.

Vilhelmo kanalas Paminklas prancūzų belaisviams

Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, neperšlampami maišai:
Neperšlampami maišai

One thought on “Vilhelmo kanalas – lankytina vieta Klaipėdoje

  1. Pingback: Kintai - Klaipėda (2 dienos) - maršrutas pėsčiomis | Turizmas Lietuvoje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą