VU Botanikos sodas

VU Botanikos sodas yra ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha), bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis: čia auginama apie 9 000 pavadinimų augalų, priklausančių 886 gentims, o gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos – tai rododendrų, alyvų, lianų, bijūnų, jurginų ir svogūninių gėlių. VU Botanikos sodas įdomus ir kaip paveldo objektas – Kairėnuose išlikusi ir lankytojams pritaikyta ūkinė seno dvaro dalis ir senasis parkas su tvenkiniais. Sode vyksta įvairūs kultūriniai renginiai (koncertai, meno parodos). Galima pajodinėti ar pasivažinėti karietomis.

VU Botanikos sode galima aplankyti unikalų Žaliąjį pastatą – tokio nerasite visoje Lietuvoje. Tai vienas ekologiškiausių statinių visoje šalyje, tik 2017 m. pavasarį po renovacijos atvėręs duris lankytojams, jame įsikūrė VU Botanikos sodo administracija. Pastato išorė puošta žaliomis kolonomis, energiją jam tiekia geoterminis šildymas ir saulės kolektoriai, o ant stogo įrengta Žalioji terasa, nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į Botanikos sodą, ir kuri yra atvira visiems lankytojams. Terasoje, šalia augalų kompozicijų, veikia keramikos kūrinių paroda. Yra įrengtas liftas neįgaliesiems.

VU Botanikos sode teritorijoje nuo gegužės mėnesio veikia stacionari orientavimosi sporto trasa, kuri įrengta pačiose gražiausiose Botanikos sodo vietose. Trasą gali išbandyti tiek profesionalai, tiek pirmą kartą išmėginantys šį sportą, nes trasa yra dviejų lygių: profesionalų (3,3 km.) ir pradedančiųjų (1,4 km). Trasos žemėlapius galima įsigyti Botanikos sodo kasose (1 EUR). Nors Botanikos sodo teritorija nemaža, bet sportuodami tikrai nepaklysite, nes sodas yra aptvertas. Laukiame jūsų kasdien nuo 10.00 iki 20.00 val.“

Kaip nuvykti?

Automobiliu vykstant į Kairėnų botanikos sodą, važiuokite Dvarčionių kryptimi. Visuomeniniu transportu: nuo Katedros aikštės įsėsti į 234 arba 14 troleibusą Karaliaus Mindaugo stotelėje ir važiuoti iki Nemenčinės plento stotelės (jei vyksite Nr. 3, 4 troleibusu, tai važiuoti iki galinės stotelės, po to pereiti gatvę ir kelis šimtus metrų paeiti iki Nemenčinės plento stotelės). Įsėsti į 18 arba 38autobusus ir važiuoti iki Kairėnų sustojimo.

Rašyti atsiliepimą arba komentarą