7 priežastys aplankyti saulėtąją Turkiją

7 priežastys aplankyti saulėtąją Turkiją

Turkija vilioja dėl nesuskaičiuojamos daugybės priežasčių – kvapą gniaužiantys vaizdai, įspūdinga istorija, unikali architektūra ir išskirtinės apsipirkimų vietos. Sunku aprėpti visa, dėl ko kiekvienas pamilsta šią šalį. Štai 7 priežastys, dėl kurių kelionės į Turkija greičiausiai taps kitų atostogų vieta.

Saulėtoji Turkija – privalote tai pamatyti(!)

Galbūt teko girdėti apie šimtus įvairiaspalių balionų, kylančių į dangų prieš patekant saulei? Nesvarbu, reginiu mėgausitės ant žemės, ar horizonte, oro balionai Kapadokijoje pakyla virš horizonto ir nugrimzta slėnių gilumoje. Vaizdas atima žadą net ir visko mačiusiems.

Ar žinojote, kad Turkijai priklauso 7200 km ilgio pakrantė su unikaliais auksinio smėlio paplūdimiais, o ramios įlankos puikiai tinka ekskursijoms laivu ar poilsiui? Pakrantės miestai Antalija ir Kasa pasižymi stulbinančiu grožiu, o poilsis juose suteikia nepamirštamą kultūrinę patirtį.

Metas išvysti dar vieną turkų lobį – nuostabiąsias karštąsias versmes. Turkijos mieste Pamukalėje telkšo Kleopatros baseinai. Jų vanduo siekia iki 30 ⁰C, todėl puikiai tiks atsipalaidavimui po ilgos, įspūdžių kupinos dienos.

Apskritai Turkijos istorija apima daugiau nei 4000 m. laikotarpį. Vienas iš šalies perliukų – antikinio miesto Efeso griuvėsiai. Klaidžiodami archeologiniais, išgirsite ne vieną intriguojančią istoriją. Jas paliudys reginiai, tokie kaip garsusis Celsis – trečia pagal dydį senovės pasaulio biblioteka. 

Nenustebkite, kai kurie viešbučiai įsikūrę ant uolų ar senoviniuose urvuose, todėl interjere išvysite akmenines sienas. Taip pat įrengti gražūs sodai, terasos ant stogo, o norint atsigaivinti, toli nereikia keliauti – viešbučio baseinai suteikia pačias geriausias patirtis.

Atostogos Turkijoje neapsieina be maudynių istorinėje turkiškoje pirtyje. Tradiciniuose hamamuose laukia atpalaiduojančios viso kūno procedūros: šveitimai, masažai ir gydomieji, relaksaciniai seansai. 

Ir, žinoma, unikalus apsipirkimas turguje. Turkijoje rasite tokių gėrių, kurių nėra niekur kitur pasaulyje: nuo rankų darbo kilimėlių iki spalvingo stiklo šviestuvų – visa tai kainuoja pigiau ir yra tikrų tikriausi turkiški lobiai! 

Kaip suplanuoti tobulas atostogas? 

Skrydžiai į Stambulo oro uostą (IST) yra vienas pigiausių ir patogiausių būdų pasiekti Turkiją. Jei planuojate atostogauti savaitę, spėsite apžiūrėti svarbiausius Stambulo ir Kapadokijos objektus. Žinoma, norintiems iš arčiau susipažinti su kultūra ir gražiausiais gamtos kampeliais, praverstų ir kelių savaičių atostogos Antalijoje ar Kasoje.

Svetainėje Beta.lt galite rasti atostogų pasiūlymų itin gera kaina. Internetu kelionės į Turkiją kainuoja pigiau ir leidžia sutaupyti nemažai laiko. Jei į kasdienybę norite įnešti naujovių, net ir paskutinę minutę suplanuota kelionė pažers malonių netikėtumų.

 

Rašyti atsiliepimą arba komentarą