Papilės atodanga – lankytina vieta Akmenės rajone

Papilės atodanga

Papilės atodanga 

Papilės miestelyje yra įkurtas Papilės geologinis draustinis – tai Papilės Juros periodo atodanga,  kur 2 km Ventos atkarpoje atsiveria juros periodo dariniai su gausiomis tuometinės faunos liekanomis. Tai unikali atodanga, kurią tyrė daugelis mokslininkų, 1830 m. pirmais šią atodangą ištyrė  Eduardas Eichvaldas, o rašytojas Dionizas Poška apie 1863 m. čia surinko pirmuosius išmirusių juros periodo gyvūnų liekanų pavyzdžius.  Papilės atodangoje surasta ir aprašyta daugiau kaip 300 Juros periodo gyvūnų ir augalų fosilijų. Ventos upės krantuose galime prisiliesti prie uolienų, kurių amžius – net 160-180 mln. metų. Čia randami suakmenėję ir virtę fosilijomis tų laikų gyviai, dažniausiai aptinkamos galvakojų moliuskų amonitai ir belemnitų fosilijos. Šitie gyvūnai gyveno Juros periodo vandenyse ir išnyko kartu su dinozaurais.
Atodangos aukštis yra 20 m, ilgis – 130 m, plotas – 0,36 ha, šlaito polinkio kampas: 40-60 laipsnių. 2000 m. Papilės atodanga paskelbta gamtos paminklu.

Papilės atodanga   Papilės atodanga
Juros periodo atodanga yra pritaikyta lankymui. Atodanga nuo lietaus apsaugota medinių skiedrų stogu, skardžio šlaitai virš atodangos ir aplink ją sutvirtinti specialiu tinklu. Lankytojams paruošta akmenimis grįsta apžvalgos aikštelė su mediniais suolais. Upės dešiniuoju krantu aukštyn prie atodangos veda smėliu ir akmens skalda dengtas pusės kilometro takas.

GPS: 56.14776, 22.80675
Žemėlapis: 


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, miesto kuprinės:
Kuprinė 4F EXTREME 25l

Rašyti atsiliepimą arba komentarą