Dviračių maršrutas „Apie Ažušilės kraštovaizdžio rezervatą“ 20km

Dviračių maršrutas „Apie Ažušilės kraštovaizdžio rezervatą“ 20km

Šis takas eis per vieną iš nuostabiausių regiono vietų – Ažušilės kraštovaizdžio rezervatą, kuriame yra smagiausi keliai ir miško takeliai. Dviratininkai, važiuojantys jais, matys tikrai žavingus gamtos vaizdus: kalvas ir kalnelius, pušynus, mėlynas ežerų akis, žalias pievas, kur išsibarstę seni namai ir mieli kaimeliai.

LadakalnisLadakalnio apžvalgos aikštelė. 175 m aukščio virš jūros lygio kalnas, stūksantis Šiliniškų gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – Didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.

Senovinės bitininkystės muziejus Stripeikių kSenovinės bitininkystės muziejus Stripeikių k. Tai viena iš įdomiausių ir gausiausiai lankomų Aukštaitijos nacionalinio parko vietų. Muziejus duris atvėrė 1984 m. Muziejaus darbuotojai papasakos apie bitininkystės raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų. O bičių dievo Babilo skulptūra savyje talpina ir bičių šeimyną. Jų sunešto medaus galima paragauti muziejuje. Tik ragaudami medų atminkite – tam, kad prineštų šaukštą medaus, 200 bičių darbuojasi visą dieną.

Ginučių piliakalnisGinučių piliakalnis. 9-12a. archeologijos paminklas. Manoma, jog čia stovėjusi garsioji Linkmenų pilis, H.Vartbergės aprašyta dar 1373 m. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad prieš karą čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona.

 

 Ginučių vandens malūnasGinučių ir Gaveikėnų vandens malūnai. Ginučių -greitai švęsiantis dviejų šimtų metų sukaktį – vienintelis iš šešių parke esančių vandens malūnų, išsaugojęs autentišką įrangą. Malūnas veikė iki 1968 m. Jame ne tik miltus malė – metalinės turbinos sukimosi jėgą Ginučių kaimo gyventojai naudojo elektros gamybai. Dabar malūnas saugomas valstybės kaip 19a. technikos paminklas.
Gaveikėnų – iki šių dienų išliko pastatas ir atskiros technikos dalys. Malūnas priklausė ponui Kaminskiui, vėliau Romanovičiui, Subačiams.19a. statinį nuo pražūties išgelbėjo buv. Ignalinos žuvininkystės ūkio direktorius A. Bagdanavičius. Šiuo metu čia įrengta poilsiavietė. Veikia gegužės – spalio mėn

 
Žiūrėti Maršrutai dviračiu didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą