Dviračių maršrutas „Žavus Sudeikių kelias“ 50km

Dviračių maršrutas „Žavus Sudeikių kelias“ 50km

Maršrutas dviračiais su kuprine ant pečių prasideda Sudeikių miestelyje nuo kempingo.

 Bikuškio dvaro ansamblis

Bikuškio dvaro ansamblis. Klasicistinio stiliaus Bikuškio dvaro ansamblis prie gražaus Alaušo ežero. Restauruoti dvaro pastatai šiandien mena Radvilų ir Oginskių valdymo laikus.

 

 

Lygiamiškio piliakalnis. Ariant žemę čia buvo rasta laužaviečių, kaulų ir akmeninių kirvių. Šioje vietoje taip pat aptikta brūkšniuotų lipdinių ir dantytos keramikos. Radiniai saugomi Lietuvos Nacionaliniame muziejuje.

Krokulės šaltinisKrokulės šaltinis. Krokulės šaltinis, garsėjantis savo vandeniu, yra netoli Užpalių. Legenda pasakoja, kad vieną saulėtą dieną šioje vieoje aviganiai pamatė Kristų, stovintį saulės spinduliuose. Išsigandę vaikai puolė ant kelių ir pradėjo melstis. Kristus palaimino juos ir dingo.

 

 

Užpalių varpinė Užpalių varpinė. Tai viena seniausių varpinių Lietuvoje, kurią Užpalių žmonės pastatė 1847 m.

 

 

 

   Konglomerato atodanga

Konglomerato atodanga. Šioje vietoje anksčiau buvo žvyro karjeras. Atliekant darbus karjere buvo rastas keistos formos geologinis darinys- luitas, susiformavęs iš molio ir mažų akmenukų. Pasirodė, kad tai gana retas gamtos paminklas.

 

 

 Šeiminiškių piliakalnisŠeiminiškių piliakalnis. Šioje vietoje buvo rasta linijinės ir žiestos keramikos. 1338-1433 rašytiniuose šaltiniuose minima Užpalių pilis, kuri sudegė 1433. Radiniai yra saugomi Lietuvos Nacionaliniame muziejuje.

 

 

 

Maneičių piliakalnis. Čia buvo rasta laužaviečių, kaulų ir puodų šukių. Taip pat čia rasta brūkšniuotų lipdinių ir dantytos keramikos.

 

 
Žiūrėti Maršrutai dviračiu didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą