Įkvėpti rytietiškos kultūros: viskas apie tailandietišką masažą

Įkvėpti rytietiškos kultūros: viskas apie tailandietišką masažą

 spa kaune

Masažo nauda – nenuginčijama. Pasaulyje yra daugybė skirtingų masažo rūšių. Kiekviena jų skiriasi savo atlikimo technika, poveikiu organizmui, savybėmis. Todėl kartais gali pasirodyti sunku išsirinkti sau tinkamą masažą. Vis dėlto, šiandien – viskas apie tailandietišką masažą bei jo teikiamą naudą.

Tradicinis tailandietiškas masažas 

Tradicinis tailandietiškas masažas turi išskirtinę savybę – jis atliekamas ne ant masažinio stalo. Masažas daromas ant grindų ar čiužinio. Įdomu tai, kad atliekant šį masažą žmogus turi dėvėti plonus, lengvai prigludusius, natūralaus audinio drabužius. Jie reikalinga todėl, kad masažo judesiai atliekami su nemaža jėga.

Tailandietiškas masažas stipriai persipynęs su rytų filosofija ir medicina. Jis skirtas ir kūnui, ir protui. Masažo metu refleksiškai veikiamas visas žmogaus organizmas – endokrininė, imuninė, limfinė, kraujotakos bei nervų sistemos, taip pat oda, kaulai, virškinimas ir kvėpavimas. Masažas stipriai veikia ir emociškai. 

Kaip atliekamas tailandietiškas masažas? 

Priklausomai nuo salono ar masažisto patirties bei žinomų metodų Jus gali masažuoti ir ant įprasto masažinio stalo, nevilkint drabužių. Nors kaip minėjome, tradicinis tajų masažas atliekamas vilkinti plono audinio drabužius. 

Masažas pradedamas žmogui gulint ant nugaros. Pirmiausiai masažuojamos pėdos, po to vidinės ir išorinės kojų linijos, kylant iš apačios į viršų. Vėliau pereinama prie pilno kojų masažo. 

Sekantis etapas – rankos ir jų linijos. Atlikus rankų masažą, žmogus paguldomas ant šono. Procedūra ir vėl pradedama nuo pėdų, kylama kojų linijomis į viršų. Tuomet pasiekiami klubai, juosmeninė dalis ir nugara. Galiausiai, pakeičiama padėtis ant kito šono ir pakartojami tokie patys masažo judesiai. 

Atlikus masažą gulint ant šonų, pakeičiama padėtis į gulėjimą ant pilvo. Masažuojamos kojos, jos sulenkiamos ir ištiesiamos. Taip pat išmasažuojama ir nugara. 

Masažo pabaigoje žmogus pasodinamas. Tuomet masažuojami pečiai, kaklas, galva ir  nugara. 

Masažo metu judesiai visada išlieka panašūs. Masažuojama šiek tiek spaudžiant, stengiantis išjudinti sustingusius raumenis ir juos pratempti. Tai tarsi masažas kartu su mankšta, nes ir pats žmogus įsitraukia į procesą. Kartais galite pajusti ir lengvą galvos svaigimą. Po masažo nereikėtų iš karto skubėti, pailsėkite, atsipalaiduokite. Masažo salone Jums pasiūlys specialios žolelių arbatos. 

Kuo naudingas tailandietiškas masažas?

Tailandietiškas masažas atliekamas SPA Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir visuose didžiuosiuose miestuose. Dalyje salonų dirba tikros tailandietės. Ko gero, galima manyti, jog tailandietės šį masažą atlieka geriau nei lietuvės. Ir taip, ir ne. Viskas priklauso nuo masažistės kvalifikacijos. Net lietuvės kartais keliauja į Tailandą, kad išmoktų tikrųjų technikų arba lankosi seminaruose, kuriuos veda tailandiečiai.

Tailandietiškas masažas padeda mūsų kūnui visapusiškai. Jis teigiamai veikia visas gyvybines organizmo funkcijas, padeda atsipalaiduoti. Taip pat tai nenuginčijamai naudinga streso mažinimui.

Tyrimų metu taip pat įrodyta, kad tajų masažas padeda išlikti aktyviems, padidina energijos lygį. Jei dažnai jaučiatės pavargę išbandykite šią masažo rūšį. Atsiras ne tik daugiau energijos, bet ir pagerės miego kokybė, geriau pailsėsite. Per laiką sąnariai, kaulai, raumenys sustingsta, todėl tiesiog būtina juos mankštinti ir masažuoti, kad energija galėtų laisvai tekėti visu kūnu. 

Rašyti atsiliepimą arba komentarą