Kaip išsirinkti turistinį kilimėlį
Net ir su geriausiu miegmaišiu reikia pasirinkti ant ko gultis. O kokybiškas kilimėlis ne tik garantuoja patogumą, šilumą bet ir kokybišką miegą kelionės metu. Miegoti ant žemės palapinėje tikrai yra šalta ir nemalonu, todėl kilimėlis yra labai svarbus. Kilimėlių būna įvairiausių – skirtingų svorių ir minkštumo. Jis turi būti patvarus, kuo storesnis, bet tuo pačiu ir lengvas. Geriausia, kad būtų su tokiu paviršiumi, kuris neleistų miegmaišiui nuslysti nuo jo.
Svarbiausi kilimėlių parametrai – dydis, sulaikoma šiluma (šiltumas), patogumas (minkštumas) bei patvarumas.
Kilimėliai būna trijų tipų:
Įprasti klasikiniai kilimėliai;
Savaime prisipučiantys kilimėliai;
Pripučiami kilimėliai.
Dydis
Populiariausias kilimėlių dydis 180x50cm, gali būti ir didesni – 188x55cm; 200x60cm ar dvigubi (skirti miegoti dviems žmonėms) – apie 130cm pločio. Rinkdamiesi kilimėlį atkreipkite dėmesį į savo ūgį bei kūno sudėjimą, kuo kilimėlis ilgesnis ar platesnis – tuo miegoti ant jo bus patogiau, bet tuo pačiu toks kilimėlis bus sunkesnis bei brangesnis.
Klasikiniai kilimėliai
Tai bene pigiausi ir patvariausi kilimėliai. Kuo kilimėlis storesnis – tuo šiltesnis. Tokie kilimėliai užima daugiau vietos, tačiau jie būna lengvesni bei dėl jų tvirtumo juos saugiai galima tvirtinti kuprinės išorėje.
Klasikiniai kilimėliai gali būti:
- vieno sluoksnio – tai vėsiausi bei lengvai peršlampantys kilimėliai, tačiau pukiai tiks naudoti vasaros metu;
- 2 sluoksnių – šiltesni bei neperšlampantys;
- su folija – tokie kilimėliai neperšlampa, bei yra šiltesni, tačiau folija greit nusidėvi (gulti ant folijos).
Tvirčiausi ir lengviausi kilimėliai pagaminti iš EVA (etileno ir vinilacetato) polimero putų.
Klasikiniai kilimėliai paprastai yra pigiausi, jų kainos svyruoja nuo 5 iki 30 eurų.
Savaime prisipučiantys kilimėliai
Tokie kilimėliai užima daug mažiau vietos, tačiau jie gali sverti daugiau. Savaime prisipučiantys kilimėliai bus šiltesni, kadangi šilumą laiko oras, juos galima naudoti bet kokiu oru, jie yra neperšlampami, todėl su jais galima miegoti kad ir ant sniego. Oras prisipučia atkimšus ventilį ir speciali medžiaga, kuri yra kaip kempinė, plėsdamasi įtraukia į kilimėlį orą. Kilimėliui prisipūtus tiesiog užsukamas ventilis. Dar vienas tokių kilimėlių privalumas – jie yra minkštesni, vadinasi miegas ant jų bus komfortiškesnis.
Saugokite kilimėlį nuo pradūrimo, pradūrus oras iš jo išeis ir jis nebešildys, todėl tokių kilimėlių nugarinė pusė būna tvirtesnė, kad ne taip lengvai prasidurtų.
Savaime prisipučiantys kilimėliai yra brangesni, jų kainos svyruoja nuo 30 iki 80 eurų ar dar daugiau.
Pripučiami kilimėliai
Žinoma tokie kilimėliai patys storiausi ir patys minkščiausi.
Pripučiamų kilimėlių šiltumas priklauso kokia jų vidinė struktūra. Paprasti pripučiami čiužiniai būna vieno sluoksnio, todėl vėsesni, pripučiami turistiniai kilimėliai būna dviejų ar keturių sluoksnių, kuo sluoksnių daugiau, tuo atvėsęs nuo žemės oras sunkiau pasieks jus todėl jie bus šiltesni. Tokį kilimėlį reikės pripūsti patiems, todėl gaišite papildomai laiką. Pripučiamą kilimėlį taip pat reiktų saugoti nuo pradūrimo. Tokie kilimėliai užima mažai vietos bei būna lengvesni už savaime prisipučiančius.
Sau tinkamą kilimėlį galite pasirinkti: http://www.turistinesprekes.lt/14-turistiniai-kilimeliai