Kokias kojines rinktis? Naudingi patarimai renkantis žygio kojines

Kokias kojines rinktis? Naudingi patarimai renkantis žygio kojines

lorpen reklama kojinės

Kojinių pasirinkimas priklauso nuo daugelio dalykų – metų laiko, avalynės, veiklos. Paruošėme keletą rekomendacijų, kurios jums padės išsirinkti tinkamiausias.

1. Turbūt sarbiausia renkantis kojines - tinkamo audinio pasirinkimas.  Žygiams, kitai aktyviai veiklai geriausia rinktis sintetines arba merino vilnos kojines.

kojinės lorpen-t3

 Jokiu būdu nesirinkite medvilninių. Jos skirtos kasdieniam nešiojimui, bet medvilnė kaupia drėgmę ir ją sunkiai atiduoda, o aktyviai judant koja prakaituos, kuo didesnė drėgmė bato viduje, tuo didesnė tikimybė nutrynimams, pūslėms. Geriausiai garina drėgmę kokybiškos sintetinės kojinės, dėl to koja bus sausesnė.
Straipsnio apačioje pateikiame visų populiariausių audinių apžvalgą.

  

2. Jei jūsų batai atsparūs vandeniui, kad apsaugotų jus nuo lietaus (goretex membrana),

kojinės goretex reklama

reikalingos prakaitą sugeriančios kojinės (poliamidas, nailonas, kapronas, viskozė), kojinės goretexkad   pėdos išliktų sausos. Jei batai laidūs orui, jie išgarins drėgmę iš vidaus, todėl būtina rinktis orui laidžias kojines, kurios efektyviai garintų prakaitą ir apsaugotų nuo išorinės drėgmės. Specialios sintetinės kojinės turi gerą savybę labai greitai išdžiūti bei „šildyti“ net ir būdamos šlapios, o tai yra  labai gerai sunkesnio žygio sąlygomis, jei tektų netikėtai sušlapti, neturėti galimybių jų išsidžiovinti („Coolmax“ audinys). Modernių kojinių konstrukcija užtikrina kokybišką ventiliaciją, temperatūros reguliavimą ir komfortą.

coolmax audinys kojinės

 

 

3. Svarbu tinkamas dydis – jei jos per didelės, raukšlėsis bate, jei per mažos – smuks žemyn. Kojinės turi gerai priglusti prie kojos, nesmukti, nesiraukšlėti bate. kojinėsJei renkantis kojines jūsų dydis papuola tarp esamų dydžių, rinkitės į mažesnę pusę, kad bate nebūtų audinio pertekliaus, dėl kurio galite sutrinti pūsles. Geros žygių kojinės papildomai užsispaudžia prie kojos kojinės viršuje, kad nesmuktų.  Prieš žygį labai svarbu kojines išbandyti su žygio avalyne.

 

 

4. Žygio kojinės būna skirtingo aukščio, nuo tokios trumpos, kad net nesimato virš batų, iki

Kojinės ilgis

pakankamai aukštų, kad beveik liečia kelius. Norėdami pasirinkti tinkamą aukštį, visų pirma atsižvelkite į savo avalynę. Vidutinio ilgio kojinės dengia ir apsaugo čiurnos kaulą, jos dėvimos su žemaauliais batais. Ilgos kojinės tinka žygio batams su aulu, nes siekia blauzdos vidurį ir gerai apsaugo čiurną nuo trinties su batu.

5. Kojines reikia pasirinkti pagal temperatūrą, kurioje bus dėvimos. Skirtingos naudojamos

 kojinės žiema

medžiagos, storiai sukuria skirtingą temperatūros rėžimą. Naudodami skirtingas kojines su tais pačiais batais galite prisitaikyti prie labai skirtingų temperatūros salygų. Nuo  – 25 laipsnių ar dar didesnio šalčio iki +20 – +25 laipsnių šilumos. Šiltos kojinės paprastai turi merino vilnos. Ant kokybiškų kojinių pakuotės paprastai būna pažymėta kokiam sezonui jos skirtos.

6. Turistinės kojinės yra siuvamos kitaip, nei įprastos. Visų pirma, kojinės audinio storis per visą ilgį nėra vienodas.

kojinės skirtingi storiai

Storiausia ten, kur gauna didžiausią trintį, ties pirštų ir kulno sritimi, o ploniausia viršuje, kad geriau „atiduotų“ drėgmė batui. Taip pat  pagaminta taip, jog apspaustų koją ten, kur reikia, ir nespaustų, kur nereikia. Tokios kojinės žymiai  ilgiau tarnaus bei apsaugos pėdą nuo nutrynimų. Nuo kojinių smukimo saugo specialaus sutvirtinimo juostelė viršuje. Kokybiškos žygių kojinės yra skirtingos kairei ar dešinei kojai.

7. Specialios kojinės turi ir daug kitų naudingų savybių. Jose yra antibakterinių medžiagų, neleidžiančių susidaryti blogam kvapui.

Kojinės siltexKai kurios netgi apsaugo nuo grybelio ar panašių ligų.
Tokios kojinės turi Prolen® SILTEX audinio – tai pecialus antibakterinis audinys su sidabro jonais kuris slopina bakterijų dauginimąsi, naikina nemalonų kvapą.

 

 

 8. Keliaujant labai sudėtingomis sąlygomis, kai žinai, kad batai permirks, rinkitės visiškai neperšlampamas kojines, kurios sulaikys drėgmę.

Neperšlampamos kojinės

 

Trumpa audinių, naudojamų kojinių gamyboje,  apžvalga

Natūralūs audiniai

kojinės medvilnė Cotton – Medvilnė.
Augalinis pluoštas, ypač populiarus gaminant įvairius audinius. Audiniai minkšti ir laidūs orui, tačiau kaupia drėgmę ir ją sunkiai atiduoda.

 

Kojinės merino vilna Merino wool – Merino vilna.
Tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna. Švelni ir minkšta, elastinga, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Drabužiai, pagaminti iš šios vilnos, sugeria ir išgarina drėgmę, puikiai leidžia odai kvėpuoti, palaiko pastovią kūno temperatūrą

Dirbtiniai pluoštai, pagaminti iš natūralių medžiagų

kojinės liocelis Lyocell Liocelis.
Tai dirbtinis pluoštas, gaminamas iš natūralios medžiagos – celiuliozės. Tai – specialiuose tirpikliuose ištirpinta celiuliozė, iš kurios formuojamas pluoštas. Yra celiuliozinių pluoštų grupė, kurią sudaro liocelis, tencelis, viskozė, modalas. Tai – dirbtiniai pluoštai, gaminami iš celiuliozės. Jie savo savybėmis panašūs į natūralius pluoštus, pavyzdžiui, medvilnę ar liną. Jie – labai higieniški, lengvi. Tai – lengvai prižiūrimi audiniai šis audinys savo savybėmis panašesnis į natūralius, o ne į sintetinius pluoštus. Taip pat liocelis puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, iš šio audinio pasiūtus drabužius patogu nešioti.

Kojinės Viscose Viscose – Viskozė.
Tai dirbtiniu būdu iš celiuliozės pagamintas natūralus pluoštas. Audinys yra savo savybemis panašus į medvilnę, tačiau lyginant su medvilne yra minkštesnis ir švelnesnis, ypač gerai praleidžia orą. Audinys nekaitina kai karšta, yra švelnus, minkštas, lengvas, nesielektrina. Gryna viskozė yra blizgi ir pusiau peršviečiama . Tačiau viskozė nėra labai tvirtas pluoštas, todėl reikalauja atsargios priežiūros, linkęs temptis, mažiau atsparus temperatūrai, greičiau plyšta, ypač šlapias. Viskozės audinys yra labai higroskopiškas  (sugeria drėgmę) ir pagal šį požymį net lenkia medvilnę.

 Sintetiniai pluoštai

Polypropylene – Polipropilenas.
Termoplastinis polimeras vandenį praleidžianti medžiaga, pagaminta audimo būdu. Audinys pasižymi geru vandens pralaidumu, ypač tvirtas.

Polyamide (Nylon) – Poliamidas (nailonas, kapronas).
Tvirtas, atsparus didelėms apkrovoms sintetinis pluoštas, mažas trinties koeficientas, atsparus tepalams, druskoms, šarmams. Puikiai absorbuoja (sugeria) drėgmę.

Kojinės siltex Prolen® SILTEX – Silteksas.
Specialus antibakterinis audinys su sidabro jonais, slopina bakterijų dauginimąsi, naikina nemalonų kvapą. Sukurtas apatiniams, sporto, darbo drabužiams, ypač dažnai naudojamos kojinių, batų padų gamybai.

 

Kojinės Lycra LYCRA®, Elastan, Spandex – Licra, elastanas.
Elastingas audinys, užtikrinantis gerą pėdos apgaubimą. Gerai žinomas dėl savo didelio elastingumo.

Kojinės elastan Dažniausiai naudojamas tekstilės pramonėje: liemenėlių, diržų, pirštinių, džinsų, kojinių gamyboje. Dažnai naudojamas   sporto kostiumuose, ypač plaukime, slidinėjime, imtynėse, dviračių sporte, tinklinyje, bkojinės spandex_logoėgimo varžybose

 

kojinės primaloft-vector-logo Polyester fleece – Primaloft® , Coolmax ®  – Poliesteris (flisas).
Cheminis sintetinis pluoštas, gaminamas iš naftos. Jis yra atsparus trinčiai, beveik nesiglamžo, yra tvirtas, nesugeria drėgmės, todėl greitai džiūsta. coolmax audinys kojinėsTekstilėje dažniausiai maišomas su vilna, medvilne, linu. Naudojamas megztiniams, marškinėliams, švarkams, pirštinėms, kepurėms, antklodėms ir bet kur kitose vietose, kur reikalinga šilta, į vilną panaši medžiaga

Acrylic  -  Poliakrilas.
Itin elastingas ir patvarus sintetinis pluoštas. Visiškai nesiglamžo ir nesugeria drėgmės, todėl drabužiai ilgiau laiko, juos lengviau prižiūrėti. Paprastai audiniuose jo būna labia mažai.

Neopren – Neoprenas.
Sintetinis chloropreno kaučiukas. Savybės – nedegus, stipresnis už natūralų kaučiuką ir atsparesnis aliejams bei tirpikliams, visiškai nelaidus vandeniui. Naudojamas specialiems kostiumams gaminti.  - povandeninio nardymo ir vandens sporto kostiumai, medžiokliniai kostiumai, ortopediniai gaminiai.

Gero pasirinkimo ir gerų žygių!

sukabintos kojinės

 

Rekomenduojame:
Kojinės Lorpen

Rašyti atsiliepimą arba komentarą