Laužo užkūrimas per lietų

Laužo užkūrimas per lietų

Laužo užkūrimas per lietų

Turbūt daugelis buvote tokioje situacijoje, kai lyja visą dieną, viskas permirkę ir nors lietus nestiprus, tačiau įkurti laužą iš permirkusių malkų yra ne toks jau ir lengvas darbas.

Paimkime tokį atvejį kai lyja jau kuris laikas, bet lietus artėja į pabaigą ir pats laikas užsiimti laužo įkūrimo darbais.

Laužo kūrimo vietą išvalykite nuo šlapių samanų bei lapų, geriausia iki grunto, svarbu kad parinktoje vietoje nesikauptų lietaus vanduo, todėl geriau parinkti aukštesnę vietą. Jei labai šlapia, laužavietę perklokite šakomis.

Principas yra tas pats kaip ir įprastomis sąlygomis: susirandame kas bus prakurai, bei stambiasnes malkas laužo kūrenimui. Prakurai tinka: knygos ir laikraščiai; sausi pušų spygliai ir lapai, kuriuos galima rasti po medžiais; skiedros ir sausa medžių žievė (tik neprisirinkite permirkusios ir šlapios žievės); smulkios sausų eglių šakelės (jos ypač tinka prakurai, jų galima rasti po didelėmis eglėmis, kur lietus nepasiekė). Gerą prakurą galima pasidaryti nužievinus sausesnę šaką, joje padaryti įpjovų kas keli centimetrai, visiškai nenupjaunant skiedros.

Laužo užkūrimas per lietųSausų skiedrų galima pasidaryti iš stambių rąstų. Paprastai tokių rąstų vidus sausas, tereikia peiliu arba kirviu nuimti šlapią žievę ir iškirsti sausą rasto centrą, kuris labiausiai ir tinka. Kai laužas įsikūrens bus galima deginti ir likusias dalis.Tokiu būdu galima pasiruošti ir pagrindinių malkų kūrenimui.

Iki kol kursite laužą, visas paruoštas šakas ir malkas kuo nors uždenkite, kad daugiau nesulytų kol ruošite vietą laužui.

Būtų labai gerai pastatyti kokį stogelį virš laužo, tai ištempta polietileno plėvelė ar kažkas panašaus.

Laužo užkūrimas per lietų Prakūrą sukrauname kupetos principu (viduje popierius, sausi spygliai, viršuje šakelės, skiedros).

 

 

 

 

Laužo užkūrimas per lietų Sukrauname taip, kad stambesnės šakos uždengtų nuo lietaus smulkesnes.  Uždegame vis maitinant ugnį stambesnėmis šakomis, paruoštomis malkomis. Kai ugnis pasidarys daug maž stabili  galime sukrauti stambiausias malkas ir uždedame pakankamai stambų rastą, galima ir nesupjautą, vėliau jam degant bus galima tiesiog jį stumti į laužą. Svarbiausia kad laužas neužgestų iki didžiausio rasto ir paruoštų malkų užtektų pilnam įsidegimui. Vėliau laužui baisus tik labai stiprus lietus, nes  rastas pats save apsaugo nuo sušlapimo, t.y. ugnis bus tiesiog po juo.

Laužo užkūrimas per lietų

Laužo įkūrimai sėkmingai gali pasitarnauti turima žvakė. Ji degdama gali sėkmingai uždegti smulkesnes šakeles ar paruoštas skiedars. Kad žvakė neužgestų nuo vėjo, padarykite mažą griovelį, į kurį žvakę ir įstatykite, o tada atsargiai dėkite paruoštas šakeles ar skiedras. Labai smulki prakura kaip spygliai ar pan., šiuo atveju netiks, nes jie tiesiog užbirę užgesins žvakę.

 

Laužo užkūrimas per lietų

Žinoma visada geriausia turėti specialių priemonių – sauso spirito ar degaus skysčio (degų skystį naudoti po truputį vis apliejant šakas, kad jos geriau įsidegtų), o svarbiausia – visada turėkite sausų degtukų! Beje, degti laužą geriausia ne su vienu degtuku, bent bent su trimis surištais, kaip parodyta paveikslėlyje.

 

Jums gali prireikti:
Peilis/skiltuvas "FireKnife" juodas

Rašyti atsiliepimą arba komentarą