Mazgų rišimas (pravers žygyje)

Mazgų rišimas

1.Tikrasis mazgas

Naudojamas paprastuose darbuose dviem vienodo skersmens virvėms sujungti. Nėra labai patikimas, tačiau lengvai surišamas, nedaug praslysta.

 tikrasis mazgas tikrasis mazgas

2.Balnakilpė arba Piemenų mazgas

Naudojimas: rišant neštuvus, pradedant ir užbaigiant kryžminius, bei prailginimo mazgus, arba šuniukui parišti,  ar  panašiai
Ypatumai: neužsiveržia. Lengvai atrišamas. Gali būti rišamas vienu galu

piemenų mazgas piemenų mazgas

 3.Palapinės kilpa
Naudojama virvei pririšti prie karties taip, kad virvę būtų galima arčiau pritraukti (patrumpinti), ar atleisti, jos visai neatrišant. Dažniausiai naudojama palapinės atotampoms pririšti prie kuoliukų. Palapinei sudrėkus nuo rasos ar sušlapus nuo lietaus, atotampos atleidžiamos, o palapinei išdžiūvus – vėl įtempiamos.

 palapinės kilpa palapinės kilpa

 

4.Audėjo mazgas

Naudojamas laikinai sujungti dvi vienodo ar skirtingo storio virves. Tai patikimas, neužsiveržiantis ir lengvai atrišamas mazgas. Jungiant nevienodo storio virves kilpa mezgama plonesniąja virve. Mazgas bus patikimesnis, jei abiejų virvių laisvieji galai bus vienoje mazgo pusėje ir palikti kiek ilgesni. Reikalingi kontroliniai mazgai.

  audėjo mazgas

 5.Žvejo mazgas

 Naudojamas surišti virvėms, kurios bus merkiamos į vandenį ir kurias reikės šlapias atrišti. Kitu mazgu surištos sausos virvės, patekusios į vandenį (įmerktos ar sulytos), paprastai subrinksta ir taip užsiveržia, kad jų atrišti praktiškai neįmanoma, kol virvės neišdžius. Žvejų mazgas taip neužsiveržia.

 žvejo mazgas

6.Gelbėjimosi kilpa

Naudojama sąmonės netekusiam  žmogui nuleisti iš aukštumos. Ši kilpa surišama jam po pažastimis. Ji patogi, nes neslysta, neužsiveržia, be to – lengvai atrišama. Kiekvienas skautas turi mokėti ja apsirišti, kad galėtų saugiai nusileisti iš namo viršutinio aukšto ar kitos aukštos vietos. Mokytis naudotis (realiai) šia kilpa galima tik draugininkui instruktuojant.

Gelbėjimosi kilpa

gelbėjimosi kilpa gelbėjimosi kilpa

 

7.Akademinis mazgas

Naudojimas: skirtingo skersmens virvėms jungti.
Ypatumai: žymiai silpnina virvę (35-45 %). Būtini kontroliniai mazgai. Lengvai atrišamas.

Akademinis mazgas

 

8.Aštuoniukė ir aštuoniukė ant žiedo
Naudojimas: skirtingo skersmens virvėms jungti.Ypatumai: žymiai silpnina virvę (35-45 %). Būtini kontroliniai mazgai. Lengvai atrišamas.

Aštuoniukė Aštuoniukė ant žiedo

9.Dvigubas ąsos mazgas
Naudojamas: dėl dvigubos kilpos gali būti naudojamas Y-tipo virvės pakabinimui
Ypatumai: apkrovus smarkiai užsiveržia; „nešliaužia“; sunku reguliuoti, tinkamo ilgio ausims surišti reikia daug praktikos.

.Dvigubas ąsos mazgas