Maisiejūnų piliakalnis – lankytina vieta Kaišiadorių rajone

Maisiejūnų piliakalnisMaisiejūnų piliakalnis – piliakalnis ir senovinė gyvenvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje, prie Maisiejūnų kaimo (Kruonio seniūnija). Pasiekiamas iš plento  129  Antakalnis–Jieznas–Alytus–Merkinė, pasukus plentu į dešinę pietvakarių kryptimi link Kruonio HAE, pavažiavus 350 m – stūkso 100 m į dešinę šiaurės vakarų kryptimi nuo plento.

Piliakalnis įrengtas ant Strėvos kairiojo kranto aukštumos pakraštyje esančios kalvos. Šlaitai statūs, 8–14 m aukščio. Aikštelė stačiakampė, pailga pietvakarių – šiaurės rytų kryptimi, 33 x 13 m dydžio, beveik iš visų pusių apjuosta dabar nuskleistu pylimu, kuris išlikęs iki 0,6 m aukščio. Pietvakarinėje papėdėje yra 25 m pločio, 2 m gylio griovys. Piliakalnis apaugęs medžiais ir krūmais, pietrytinis šlaitas dirvonuoja. Pietvakarinės aikštelės krašte yra erozinė įduba. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu­ – II tūkstantmečio pradžia.

Maisiejūnų piliakalnis

Papėdės gyvenvietė užima 4 ha plotą, joje rasta lipdytos brūkšniuotu, grublėtu, lygiu paviršiumi ir žiestos keramikos, šlako, dvejos trinamosios girnos.

130 m į pietvakarius nuo pirmojo yra Maisiejūnų piliakalnis II, o 250 m į šiaurės vakarus išlikę Maisiejūnų pilkapiai. Maisiejūnų piliakalniai ir pilkapiai – vienas geriausiai išlikusių Nemuno vidurupio archeologinių paminklų kompleksų.

Maisiejūnų piliakalnis Maisiejūnų piliakalnis

Maisiejūnų piliakalnis Maisiejūnų piliakalnis

 Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 54.80039, 24.2682
Žemėlapis:

Jums gali prireikti, ketaus katiliukai:
Ketaus katiliuko - keptuvės komplektas laužui 8 l

Rašyti atsiliepimą arba komentarą