Valdovų rūmai kviečia į paskaitų ciklą „Vilniaus netektys: fotografija atskleidžia istoriją“

Valdovų rūmai kviečia į paskaitų ciklą „Vilniaus netektys: fotografija atskleidžia istoriją“

Valdovų rūmaiNacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykusi pirmoji Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, žinomo fotografo peizažisto Stanislovo Žvirgždo paskaita iš ciklo „Vilniaus netektys: fotografija atskleidžia istoriją“ bus kartojama, o kitų jo paskaitų galės pasiklausyti daugiau žmonių, nes jos bus rengiamos didesnėje erdvėje – ne Lankytojų vestibiulio auditorijoje, o Didžiojoje renesansinėje menėje. Paskaitos vyks šeštadieniais nuo 16 valandos. Tokie sprendimai priimti po to, kai praėjusį šeštadienį į pirmą ciklo paskaitą atvyko neįtikėtinai didelis srautas klausytojų.

2014 m. vasario 8 d. Stanislovas Žvirgždas pasakos apie Vilniaus miesto gynybinę sieną ir vartus, Trijų Kryžių ir Bekešo kalnus, Vilniaus universiteto botanikos sodą, Lukiškių aikštę, miesto užkardas, Vilniaus arkas, Šv. Onos bažnyčios barokinę varpinę ir Bernardinų ansamblio Kristaus laiptų koplyčią, Aušros vartų Dievo Motinos paveikslo restauravimą ir karūnavimą.

2004 m. vasario 15 d. trečioje paskaitoje bus kalbama apie Vilniaus Kalvarijas, Adomo Mickevičiaus paminklą, Pylimo ir Trakų gatvių sankryžoje stovėjusį Šv. Kristoforo paminklą, Juozapo Montvilos paminklą, Šv. Jono bažnyčios vaizdus iš Pilies gatvės pusės, Vilniaus evangelikų kapines ir Vingio parko vokiečių karių kapines, Vilniaus senąją sinagogą, Žydų kapines, Totorių mečetę bei šventines procesijas Vilniaus mieste.

2014 m. vasario 22 d. ketvirtoje paskaitoje  pristatys Pranciškonų bažnyčią, Evangelikų liuteronų bažnyčią, Šv. Kazimiero bažnyčią, Šv. Paraskevijos (Piatnicos) cerkvę, Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, Sluškų ir Sapiegų rūmus Antakalnyje, Tuskulėnų ir Verkių dvarų ansamblius.

 

Rašyti atsiliepimą arba komentarą