Kėdainių minaretas – lankytina vieta

Kėdainių minaretas stovi Kėdainių miesto centrinio parko šiauriniame pakraštyje, tarp Kėdainių geležinkelio stoties ir Dotnuvėlės upės. Tai vienas iš dviejų minaretų Lietuvoje (kitas yra prie Kauno mečetės), ir vienintelis, laisvai stovintis minaretas šalyje.

Kėdainių Minaretas

Šis rytietiškas, islamo tikėjimui būdingas statinys atsirado Lietuvos viduryje ne kaip dalis musulmonų mečetės. Kėdainių minaretas pastatytas 1880 m. vokiečių kilmės rusų generolo, Vilniaus generalgubernatoriaus Eduardo Totlebeno, kuriam priklausė Kėdainių dvaras. Minaretas skirtas atminti Rusijos-Turkijos karą. Pasakojama, kad toks bokštas neva stovėjęs šalia Pleveno mečetės Bulgarijoje, ties kuria per karą E. Totlebenas dažnai buvodavęs. Taip pat pasakojama, kad grafas pastatęs minaretą savo meilužės turkės garbei. Tikriausiai minareto projekto autorius buvo pats E. Totlebenas, kuris 1880–1882 metais pastatė jį parke. Iš minareto tuometinis Kėdainių ir jų apylinkių savininkas rodydavo svečiams parką ir savo valdas.

Kėdainių Minaretas

Kėdainių minaretas yra osmaniškos architektūros bruožų, smailiaviršūnis, 27,56 m aukščio, turi vieną balkoną, į kurį patenkama viduje esančiais laiptais. Pastato viršūnę puošia islamiškas pusmėnulis. Ant fasado sienų galima pastebėti arabiškus užrašus, – matomai citatas iš Korano.
Minaretas paskelbtas architektūros paveldo objektu. Kurį laiką pastatas buvo apleistas, apgadintas vandalų ir asocialių asmenų. Tvarkant miesto parką minaretas iš dalies suremontuotas, uždarytas įėjimas į vidų. 

Kėdainių Minaretas

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.30781, 23.97626
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, vasarinės kepurės:
JAV armijos vasarinė kepurė PANAMA WOODLAND

Rašyti atsiliepimą arba komentarą