Keturiasdešimt Totorių kaimas – lankytina vieta Vilniaus rajone

Keturiasdešimt Totorių – viena seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos totorių gyvenviečių. Manoma, kad totoriai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje įsikūrė 14a. pabaigoje. Pirmosios žinios apie jų apsigyvenimą LDK pasirodė 14a. pradžioje.
Atvykusius iš Volgos ir Krymo totorius Vytautas apgyvendino Trakų apylinkėse, daugiausiai prie Vokės. Taip atsirado Keturiasdešimt Totorių kaimas. Šaltiniuose šio kaimo vardas pirmą kartą paminėtas 15a. pirmoje pusėje. Įdomi legenda paaiškina kaimo pavadinimą. Belaisviai totoriai, apgyvendinti Trakų kunigaikštystėje, iš Vytauto gavo privilegijų – išlaikyti savo tikybą ir papročius. Jiems leista ir paprotinė daugpatystė. Vienas totorius, čia apgyvendintas, turėjo keturias žmonas. Kiekviena jų pagimdė jam po 10 sūnų – iš viso 40 vaikų. Nuo to ir kilęs kaimo pavadinimas. 1558 m. rašytiniuose šaltiniuose minima mečetė, kuri per Napoleono žygį į Rusiją sudegė. Apie 1630 m. kaime buvo 42 totorių namai.Keturiasdešimt Totorių- bajorkaimis, kurį įkūrė totoriai ir kuriame jie iki šiol tebegyvena. Čia yra išlikusi mečetė , totorių kapinės.

Keturiasdešimt Totorių kaimas Keturiasdešimt Totorių kaimas

Keturiasdešimt Totorių kaimas  Keturiasdešimt Totorių kaimas

Trumpas turistinės gastronominės prezentacijos planas :
. Ekskursija į Keturiasdešimt Totorių mečetę
. Susipažinimas su kulinariniu paveldu
. Šimtalapis Totorių nacionalinis pyragas
. Stepių arbata

 Svečiams pateikiama išsami ekskursiją lietuvių, rusų, lenkų, anglų kalbomis, istorinės informacinės medžiagos lankstinukai lietuvių, anglų kalbomis. Ekskursijos trukmė apie 2 valandas. Vienu metu priimama apie 40 žmonių, galima įsigyti suvenyrų

Keturiasdešimt Totorių kaimas Keturiasdešimt Totorių kaimas

Keturiasdešimt Totorių kaimas

Svečiams pateikiama išsami ekskursiją lietuvių, rusų, lenkų, anglų kalbomis, istorinės informacinės medžiagos lankstinukai lietuvių, anglų kalbomis. Ekskursijos trukmė apie 3 valandas. Vienu metu priimama apie 50 žmonių, galima įsigyti suvenyrų.

Keturiasdešimt Totorių kaimas

Kontaktai:
Facebook. Forty Tatars village
Totorių Bendruomenės pirmininkė
Fatima Buinovska
Tel. ­­861839105, el.paštas: Fatima.buinovska@gmail.com
Totorių Bendruomenės pirmininkės pavaduotoja-vadybininkė
Zita Milkamanovič
Tel.867017750, el.paštas: zita.milkamanovic@inbox.lt

Jums gali prireikti:
Turistiniai batai MIL-TEC

Rašyti atsiliepimą arba komentarą