Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje – lankytina vieta

Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

 

Švėkšnos  miestelio centre, apsuptame medinių ir mūrinių pastatų, stovi dvibokštė raudonų plytų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. Jos bokštų aukštis – 75 metrai.

Rašytiniuose šaltiniuose randama žinių, kad pirmoji katalikų bažnyčia čia buvo pastatyta žemaičių seniūno Mikalojaus Kęsgailos 1509 metais. Tačiau 1732-aisiais miestelyje kilęs didžiulis gaisras ją sunaikino. 1742 metais buvo pastatyta kryžiaus formos bažnyčia, o jai susenus, 1803 m. ant mūrinių pastatų pastatyta nauja, bet ji buvo per maža ir negalėdavo sutilpti visi tikintieji.

 Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

1900 metais buvo patvirtintas  Karlo Eduardo Strandmano projektas, kuriam įgyvendinti lėšų skyrė tuo metu Švėkšnoje šeimininkavę grafai Pliateriai, jį parėmė JAV lietuviai. Pliateriai taip pat skyrė statybai reikalingą miško medžiagą, leido savo plytinėse nemokamai išdegti plytas ir čerpes.

Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

Ketvirtoji gotikinio stiliaus raudonų plytų šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje buvo statoma penkerius metus. Puošniausias yra didysis bažnyčios altorius, pagamintas Purgerio fabrike Tirolyje. Jį kartu su sakykla Austrijoje nupirko ir bažnyčiai padovanojo grafas Aleksandras Pliateris. Altoriaus centre – skulptūros, vaizduojančios Švenčiausiąją Trejybę. Po didžiuoju altoriumi yra kripta, kurioje palaidoti grafai Adomas ir Aleksandras Pliateriai.

Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

Unikalumo bažnyčiai, o gal ir visam miesteliui, suteikia virš gatvės nutiestas tiltelis, jungiantis šalimais esantį parką su bažnyčios šventoriumi. Viadukas pastatytas apie 1885 metus kartu su šventoriumi, t. y. beveik 20 metų anksčiau už bažnyčią.

Šv. Jokūbo katalikų bažnyčia Švėkšnoje

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.5169, 21.61927
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, pošalmiai, veido kaukės:
pošalmiai veido kaukės

Rašyti atsiliepimą arba komentarą