Vaclovo Into akmenų muziejus – lankytina vieta Skuode

Vaclovo Into akmenų muziejus Into akmenų muziejus herbas
 
 

Vienas iš unikaliausių Europoje Vaclovo Into akmenų muziejus įsteigtas 1979 m. Jo įkūrėjas – gydytojas Vaclovas Intas, kuris nuo 1957 m. pradėjo rinkti akmenis iš aplinkinių laukų ir gabeti juos į savo sodybą, vėliau ir į kitas miestelio vietas. Muziejaus parkas pradėtas kurti 1972 m. abipus Bartuvos upės krantų vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Čia sukaupta apie 150 tūkst. akmenų kolekcija iš Baltijos jūros regiono – uolienos, rieduliai, per ledynmečius atkeliavę į Lietuvą. Akmenys čia suguldyti tokia tvarka, iš kur jie atkeliavę: iš Rytų, Vidurio ir Vakarų Suomijos, Suomių įlankos dugno, Alandų salyno, Botnijos įlankos dugno, Pietų, Vidurio ir Šiaurės Švedijos teritorijų. Didžiausias akmuo sveria 55 tonas, mažiausias – vos kelis gramus.

Vaclovo Into akmenų muziejus

Muziejaus lauko ekspozicijoje didingų riedulių įvairiaspalvius raštus paryškina žaluma – reti, nematyti medžiai, krūmai, gėlės. 2000 – aisiais metais muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu gamtos objektu. Akmenų parko vakarinėje pusėje yra 200 m ilgio apžvalgos tiltas ir apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į parką, į ezoterinę zoną, kurioje yra saulės labirintas, pentagrama ir akmeninis lopšys. Vaikščiodami parke rasite daug vietų poilsiui, piknikams, vaikų žaidimo aikštelę, skulptūrų kuršiams skverą ir kitų mažosios architektūros elementų.

Juozo Černeckio

Vidaus ekspozicija yra įrengta prieš daugiau nei 230 metų pastatytame vandens malūne, kuriame dabar eksponuojamos įvairios uolienos, gyvūnų ir augalų fosilijos, naudingosios iškasenos, spalvomis turtinga smėlio kolekcija, mineralai, žmogaus kūne susiformavę akmenys. Šiandien muziejus turi mokslinę, geologinę, pažintinę, mokomąją, gamtosauginę, etninę, kultūrinę, turistinę, rekreacinę prasmę. Vaclovo Into akmenų muziejuje galite: apžiūrėti muziejų savarankiškai įsigiję bilietą kasoje; užsisakyti ekskursiją su gidu po muziejaus vidaus ir lauko ekspozicijas; įsigyti įvairių suvenyrų; stebėti vis besikeičiančias parodas muziejaus erdvėse arba pasikviesti mus pristatyti parodą jūsų įstaigoje; ištisus metus dalyvauti įvairaus pobūdžio renginiuose; dalyvauti įvairiose edukacijose; vykdyti fotosesijas; išsinuomoti muziejaus salę ar lauko teritoriją savo renginiams ir kt.

Vaclovo Into akmenų muziejus

Vaclovo Into akmenų muziejus unikalus tuo, kad neturi griežtų ribų, jis tapo neatsiejama Mosėdžio miestelio dalimi. Galima sakyti, jog visas Mosėdžio miestelis – yra akmenų muziejus, turintis savitą stilių ir veidą, kurį jam suteikė atkaklaus žemaičio, gydytojo, muziejaus įkūrėjo Vaclovo Into sukurtas grožis.

Vaclovo Into akmenų muziejus

DAR DAUGIAU ĮDOMIŲ FAKTŲ:

  • V. Intas pirmąjį akmenį parsivežė ant sportinio dviračio bagažinės ir tas akmuo svėrė apie 50 kg;
  • į muziejų akmenys buvo atgabenti iš tokių tolimų kraštų kaip Kamčiatka, Karelija, Vid. Azijos šalys, Australija, Antarktida, Indija ir kt. Kai kurie augalai mūsų parke taip pat atkeliavę iš šių kraštų;
  • pagrindinė lauko ekspozicija iš paukščio skrydžio atrodo kaip šliaužiantis žaltys;
  • parke auga lapuotis medis „ežiukas“ – jo kamienas apaugęs dideliais spygliais;
  • muziejuje turime smėlio iš salos, kurioje prieš atrasdamas Ameriką buvo išsilaipinęs Kristupas Kolumbas;
  • muziejaus lauko ekspozicijoje galima atsisėsti ant brangakmenių;
  • parke auga eglė, sudaryta iš keliasdešimt mažų eglučių;
  • dirbame ištisus metus, šiltuoju sezonu net 7 dienas per savaitę.

Vytauto Želnio tiltas

DARBO LAIKĄ, PASLAUGŲ APRAŠYMĄ, KAINAS, NAUJIENAS IR KITĄ INFORMACIJĄ GALITE RASTI:
www.akmenumuziejus.lt
Socialiniame tinkle Facebook: akmenumuziejus.mosedyje
Socialiniame tinkle Instagram: akmenu_muziejus

MUZIEJUS ĮSIKŪRĘS ADRESU: Salantų g. 2, Mosėdis, LT 98273, Skuodo r.
El. p. : administratore@akmenumuziejus.lt
Tel. : +370 440 762 91

GPS: 56.16531, 21.5729
Žemėlapis:

Into akmenų muziejus žemėlapis

 Jums gali prireikti, šaltdėžės:
Elektrinė šaltdėžė CAMPINGAZ POWERBOX PLUS 28 l

Rašyti atsiliepimą arba komentarą