Arklio muziejus Niūronyse – lankytina vieta Anykščių rajone

Niūronys - Arklio muziejusNiūronių kaime 1978 m. įkurtas unikalus Arklio muziejus, kuriame galima susipažinti su jau daug šimtmečių trunkančia arklio ir žmogaus draugystės istorija, pajodinėti, paglostyti arklius ar pasivažinėti karieta. Arklio muziejus įsikūręs senoje daržinėje, buvusios pradinės mokyklos pastate. Muziejų įkūrė prof. Petras Vasinauskas (1906–1995), pats bričkele keliavęs po Lietuvą ir rinkęs eksponatus.

 

 Niūronys - Arklio muziejus Niūronys - Arklio muziejus

Muziejui dabar priklauso 15 pastatų. Pastaraisiais metais atnaujintos muziejaus ekspozicijos, lankytojai gali susipažinti su įvairiais žemės ūkio padargais, transporto priemonėmis, kavalerijos istorija, sužinoti apie arklį visokiausių įdomybių. Kiekvieną rudenį vyksta muziejininkų ekspedicijos po Anykščių rajono kaimus, kaupiasi eksponatai, gausėja rinkiniai.

Niūronys - Arklio muziejus  Niūronys - Arklio muziejus

Muziejuje taip pat eksponuojama tautodailininko Jurgio Kazlausko drožinių bei Juozo Gelaževičiaus pašto ženklų kolekcijos, amatus demonstruoja audėja, kalvis, muzikinių instrumentų meistras. Jau daugiau nei dešimt metų etnografinėse Legų ir Striukų sodybose vyksta  edukacinės programos.  Moksleiviai supažindinami su lietuviškomis tradicijomis, šventėmis, kepama duona, liejamos žvakės, žaidžiami senoviniai žaidimai.  Vasarą vyksta tradicinė sporto ir etnografijos šventė „Bėk, bėk, žirgeli“.

Niūronys - Arklio muziejus Niūronys - Arklio muziejus

Niūronys - Arklio muziejus Niūronys - Arklio muziejus

Niūronys - Arklio muziejus

 Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.57319, 25.08645
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, palapinės:
Palapinės

One thought on “Arklio muziejus Niūronyse – lankytina vieta Anykščių rajone

  1. Pingback: Anykščių regioninio parko dviračių trasa 28 km | Turisto pasaulis - pasiruošk žygiui tinkamai

Rašyti atsiliepimą arba komentarą