Kačerginės miestelis – lankytina vieta Kauno rajone

Kačerginės miestelis – lankytina vieta Kauno rajone

Kačerginė – miestelis Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, 16 km į vakarus nuo Kauno, kairiajame Nemuno krante esančiame pušyne. Čia yra  1908  privažiuojamasis kelias prie Kačerginės  nuo kelio  140  Kaunas–Zapyškis–Šakiai.

 

 

 

 

Yra Kačerginės pagrindinė mokykla, Vaikų sanatorija „Žibutė“ su savo mokykla, biblioteka (nuo 1948 m.), paštas (LT-53088),  vaikų darželis, ambulatorija, dvi maisto prekių parduotuvės, Prano Mašioto parkas. 1962 m. atidarytas Kačerginės automobilių ir motociklų sporto kompleksas „Nemuno žiedas“, kuriame vyksta ir tarptautinės varžybos.

Kačerginės Šv. Onos koplyčia (pastatyta 1998 m.), paminklas Lietuvos partizanams (pastatytas 1994 m., autorius Jonas Lukšė).

2014 m. buvo atgaivinta prieplauka, įrengtas dviračių takas nuo Marvelės iki Kačerginės, besijungiantis su pačiame miestelyje įrengtais pėsčiųjų-dviračių takais. Steigiamas Kačerginės universalus daugiafunkcis centras.

Miestelio grill zona:

 

Istorija 

Į pietryčius nuo Kačerginės yra Pyplių piliakalnis. Vakarinė gyvenvietės dalis anksčiau vadinosi Palankiais. Gyvenvietė išaugo po Pirmojo pasaulinio karo, iš esmės kaip vasarvietė (dėl gražios gamtos ir gryno oro pušyne) žvejų gyvenvietės vietoje. 1933 m. paskelbta kurortu (vasarviete). Tarpukariu tai buvo žymių lietuvių mokslininkų, rašytojų, menininkų vasarvietė.

Netoli Kačerginės, miške, buvo 1941 m. Birželio sukilimo dalyvių būrio (apie 40 žmonių) štabas. 1948 m. ir 1951 m. TSRS okupacinė valdžia ištrėmė 18 Kačerginės gyventojų.
1946 m. Kačerginė smarkiai nukentėjo per Nemuno potvynį. 1946 m. rugpjūčio 3 d. gavo miesto tipo gyvenvietės statusą (kaip vasarvietė). 1945 m. įkurta ambulatorija, paštas. 1962 m. įkurta vaikų sanatorija „Žibutė“ su sanatorine mokykla.Sovietmečiu Kačerginė išsaugojo poilsiavietės statusą. Šiuo laikotarpiu joje išaugo pionierių stovyklos: „Fučiko“ vardo, „Žvaigždutė“, „Dobilėlis“, „Liepsnelė.

1997 m. gegužės 16 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 486 paskelbta miesteliu. 1998 m. pastatyta Kačerginės Šv. Onos koplyčia. 1999 m. patvirtintas Kačerginės herbas.

 

 

Pavadinimo kilmė

Miestelio vardas yra kilęs nuo asmenvardžio – pavardės Kačergis ir priesagos -inė. Iš žmonių pasakojimų ir kitų šaltinių galima manyti, kad bene pirmasis šių vietų gyventojas buvęs būtent Kačergis. Tokia pavardė pakaunėje ir dabar pasitaiko. Pavardė tikriausiai slaviškos kilmės (rus. кочерга – žarsteklis).

Tarpukariu buvo idėjų vasarvietę (kurortą) pavadinti Pušilu („pušų šilas“). Netoli Zapyškio anksčiau būta vienkiemio, kuris taip pat vadinosi Kačergine.

Informacija iš: https://lt.wikipedia.org

 Žemėlapis:

 

Jums gali prireikti:
Paella komplektas nuoma

 

One thought on “Kačerginės miestelis – lankytina vieta Kauno rajone

  1. Pingback: Dviračių takas Kaunas (Marvelė) - Kačerginė | Turizmas Lietuvoje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą