Ladakalnis – lankytina vieta Ignalinos rajone

Ladakalnis yra Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Ladakalnis (arba Ledakalnis) yra  tarp  Ūkojo  ir  Linkmeno  ežerų,  Papiliakalnės  kaime. Tai 176 m.  aukščio kalnas, stūksantis Šiliniškių gūbrio kalnų grandinėje.

Nuo kalno matosi net  6 ežerai:  Ūkojas,  Linkmenas,  Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas. Žinoma, jog Ladakalnis XIX–XX a. ilgą laiką buvo ariamas, todėl jo šlaitai pažemėjo. Vėliau kalno šlaitai apsodinti pušimis. 1974 m. įkūrus Nacionalinį parką, buvo išskirta 176 ha dydžio Šiliniškių kalvagūbrio dalis ir joje įkurtas pirmasis Lietuvoje geomorfologinis draustinis.

1997 m. įkūrus Šiliniškių kraštovaizdžio draustinį, Ladakalnis tapo jo dalimi. Manoma, kad Ladakalnio pavadinimas kilęs nuo žodžio “ledas” (vietine tarme – ladas) arba nuo baltų deivės Lados vardo. Manoma, kad Ladakalnis galėjo būti baltų šventvietė.

Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

 Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

 GPS:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, turistiniai kastuvėliai:
Turistiniai kastuvai

2 thoughts on “Ladakalnis – lankytina vieta Ignalinos rajone

  1. Pingback: Dviračių maršrutas "Apie Ažušilės kraštovaizdžio rezervatą" 20km | Turisto pasaulis - pasiruošk žygiui tinkamai

  2. Pingback: Beatos Virtuvė neria į viešbučių verslą! Arba apie bites, drugelius ir kur nuvykti vasarą... - Beatos virtuvė

Rašyti atsiliepimą arba komentarą