Lokėnėlių piliakalnis – lankytina vieta Jonavos rajone

Lokėnėlių piliakalnis

Piliakalnių kompleksą sudaro du skirtinguose kaimuose ir skirtinguose Lokio krantuose įrengti piliakalniai ir papėdės gyvenvietė prie jų.

Lokėnėlių piliakalnis yra 250 m į pietryčius nuo Gudžionių piliakalnio, Lokio kairiajame krante (dabar ties piliakalniu yra tvenkinys), dešiniojo Neries kranto aukštutinės terasos atragyje.

Duomenų apie piliakalnį nedaug, nes visa aikštelė ir dalis pylimo Lokio paplauti nugriuvo dar iki XX a. vidurio. Aikštelė buvusi pailga vakarų – rytų kryptimi. Jos rytiniame gale buvo supiltas 3 m aukščio, 14 m pločio pylimas, kurio išorinis 5 m aukščio šlaitas leidosi į 12 m pločio, 1,2 m gylio griovį. Šlaitai statūs, iki 30 m aukščio.

Piliakalnio liekanos buvo nuolat ardomos šiaurinio šlaito erozijos, todėl 1998-1999 m. jos buvo visiškai ištirtos. Dabar likusi tik lapuočiais medžiais apaugusi piliakalnio vieta su po tyrimų išplokštėjusia pylimo vieta, toliau tebegriūvančia Lokio upelio pusėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl paskelbimo kultūros paminklu – 1998-05-19; Nr.612. Paminklo teritorijos plotas 102 000 m². Išmatavimai: 550 m ilgio šiaurės rytų – pietvakarių kryptimi ir iki 270 m pločio.
Pietinėje papėdėje 5 ha plote yra papėdės gyvenvietė.

Informacija iš: https://lt.wikipedia.org

Lokėnėlių piliakalnis

 Lokėnėlių piliakalnis

 

Lokėnėlių piliakalnis

Lokėnėlių piliakalnis

Lokėnėlių piliakalnis

Lokėnėlių piliakalnis

Lokėnėlių piliakalnis

 Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.09442, 24.32964
Žemėlapis:
Lokėnėlių piliakalis žemėlapis

Jums gali prireikti, – griliai, kepsninės:
Kepsninės

Rašyti atsiliepimą arba komentarą