Mergakalnio atodanga ir apžvalgos aikštelė

Mergakalnio atodanga ir apžvalgos aikštelė

 20211023_101149    
Pati aukščiausia Kauno marių atodanga (42 m aukščio) su regykla pamėgta vestuvių fotografų ir iškylautojų. Nuo jos atsiveria  Kauno marių panorama, plūduriuojanti retų paukščių pamėgta sala. Tolumoje matyti Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė. Šalia regyklos įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, laužavietės ir pavėsinė.

Mergakalnio atodanga

Mergakalnio atodanga Mergakalnio atodanga
2005 m. ši vietovė paskelbta saugomu Valstybiniu geologiniu gamtos paveldo objektu. Atodangos uolienos – moreniniai stulpai, priemolio ir smiltainio klodai – atsirado vėlyvojo ledynmečio laikotarpiu. Geologiniu požiūriu šlaitas itin vertingas, nes susidarė dėl reto reiškinio – ledyno  atslinkimo ir pasitraukimo. Visa atodanga užima 2,38 ha plotą.

Mergakalnio atodanga

Mergakalnio atodanga Mergakalnio atodanga

Archeologų manymu, Dovainonių teritorijoje buvo trys IV-V a. kaimai, jų vietose tarpukariu rasti 25 pilkapynai.  Kol istorikai planuoja tolesnius šios vietovės tyrinėjimus, apylinkių gyventojai apie Mergakalnį pasakoja bent tris skirtingas legendas. Vieni tvirtina, kad Mergakalniu šlaitas pavadintas, nes kadaise nuo jo nustumdavo nedoras merginas. Kita legenda byloja apie gražuolę vietinio pono dukrą, įsimylėjusią arklininką. Turtuolis supyko, tad arklininkas buvo išsiųstas į rekrūtus, o dukra – užrakinta. Tačiau vieną naktį  baltai apsirengusi mergina, pasikinkiusi arklius, nulėkė tiesiai nuo skardžio. Nuo to laiko, kai per pilnatį Nemune atsiranda Mėnulio takas, ją galima išvysti šukuojančią plaukus ir dainuojančią. Trečioji legenda pasakoja apie karieta nuo priešų bėgusią karalienę, vardu Katerina. Ji pasirinko nulėkti su karieta nuo skardžio, užuot pasidavusi persekiotojams.

Mergakalnio atodanga

Mergakalnio atodanga Mergakalnio atodanga

Mergakalnio atodanga

20211023_101232 Mergakalnio atodanga

Informacija paruošta remiantis: https://www.aplinkmarias.lt

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

 GPS koordinatės: 54.82519, 24.24375
Žemėlapis:
Mergakalnis žemėlapis

Jums gali prireikti, turistiniai batai:
Scarpa Moraine

Rašyti atsiliepimą arba komentarą