Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

Mindūnų Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas(Labanoro) apžvalgos bokštas – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m.

Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje,  kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį  Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais) ir jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis –  Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius.

Bokšto prieigas puošia  mažosios architektūros elementai, atsikvėpti kviečia lauko baldai, kuriems architektūriniai sprendiniai parinkti, atsižvelgiant į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokšto architektūrą.

 

 

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (III etapas)“. Projektą vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Molėtų rajono savivaldybės administracija ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija. Išskirtinio aukščio bokštą projektavo UAB „Rekreacinė statyba“, o statybos ir montavimo darbus atliko UAB „Empower – Fidelitas“.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Bokštas įrengtas šalia Mindūnų kempingo: (599252, 6121575 (LKS) 55.219713, 25.559873 (WGS) 55° 13′ 10.97″, 25° 33′ 35.54″ (WGS).  Ties krašto keliu Molėtai – Kaltanėnai – Ignalina ir Muziejaus g. sankryža, Mindūnuose (Molėtų r.) pastatyti du kelio ženklai „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.21933, 25.56097
Žemėlapis:

Jums gali prireikti, palapinės:
Palapinė Zajo 3 Neo Tent Lime Green

2 thoughts on “Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

  1. Milda

    Bokštas įspūdingas, kaip ir vaizdas nuo jo, tačiau infrastruktūra apgailėtina! Kelias labai prastas ir siauras. Bet blogiausia, kad WC naudotis neįmanoma! Vienas tualetas ant tokio kiekio žmonių – ir tas vienas švaros nematęs turbūt nuo bokšto atidarymo pradžios.

Rašyti atsiliepimą arba komentarą