Mingės (Minijos) kaimas – lankytina vieta Šilutės rajone

Mingės (Minijos) kaimas – žvejų kaimas Šilutės rajono savivaldybėje, 7 km į pietus nuo Kintų,  Minijos upės žemupyje, Nemuno deltos regioniniame parke.

Mingės kaimas

Kaimo namai namai išsidėstę abipus Minijos, fasadais į upės pusę. Tai vienintelis gatvinis kaimas, kuriame gatvę atstoja upė, tačiau tilto per upę greta nėra.

Mingės kaimas

Dėl gražaus, unikalaus gamtovaizdžio dar vadinamas „Lietuvos Venecija“. Gatviniame rėžiniame išretėjusiame žvejų kaime sodybos kurtos abipus Minijos upės skersiniuose rėžiuose, pastatai statyti paupyje greta prieplaukų. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje daugiausia buvo statomi Mažajai Lietuvai būdingi mūriniai ir mediniai pastatai – autentiškų pastatų neišliko. Dauguma gyvenamųjų namų buvo dvigaliai, pagrindiniu fasadu atsukti į upę, tvartai su paaukštintomis pastogėmis.

Mingės kaimas

Senasis kaimo pavadinimas –  Minė. Tai liudija užrašai ant kryžių kapinėse Ventėje.

Mingės kaimas

Kaimas kūrėsi Kuršių marių pakrantėje prie Minijos upės žiočių. Minimas nuo 1540 m. – tada jame gyveno 11 činšininkų  ir 2 privilegijuotos  vokiečių  šeimos. Ilgainiui dėl Minijos  ir  Nemuno  atšakos  Atmatos plukdomų sąnašų didėjant sausumos plotams, kaimas atsidūrė atokiau nuo marių ir iš pamario kaimo tapo upiniu.

 Mingės kaimas

Dėl žemaičių iš Didžiosios Lietuvos ir vokiečių iš kitų Prūsijos kunigaikštystės regionų imigracijos gausėjo gyventojų. Nuo 1601 m. veikė karčema, nuo 1736 m. – pradžios mokykla. XVIII a. kaimas nukentėjo nuo nuolatinių karų ir maro. 1802 m. įsteigta burių, vėliau ir valčių dirbtuvė. 1817 m. buvo 31 m., XIX a. viduryje – 76 sodybos, Mingė tapo vienu didesnių Kintų parapijos kaimų. XIX a. įsteigta burių siuvykla, burinių valčių dirbtuvė, įrengta vandens matavimo stotis, veikė pašto agentūra ir vaistinė. XIX a. pabaigoje iškastas perkasas į Atmatą, nutiestas akmenimis grįstas kelias į Kintus.

Mingės kaimas

Ties Minge buvo pertvarkomi sieliai. Gyventojai vertėsi žvejyba, pievininkyste, pjovė ir pardavinėjo nendres stogams dengti.

Mingės kaimas

XXI a. pradžioje pradėta plėtoti vandens ir kaimo turizmą. Dabar Mingės kaimelį sudaro 19 autentiškų sodybų, jis paskelbtas urbanistikos paminklu.

Mingės kaimas

Nuotraukos: www.turistopasaulis.lt

GPS: 55.36001, 21.28232
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti, pripučiamos valtys:
PVC valtis STORM ST 280t

Rašyti atsiliepimą arba komentarą