Papėčių piliakalnis

Papėčių piliakalnis – piliakalnis Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, prie Papėčių kaimo, Metelių regioninio parko teritorijoje. Pasiekiamas keliu Buckūnai – Papėčiai, Papėčiuose pasukus į dešinę rytų kryptimi link Obelninkų, už 800 m yra kairėje, į šiaurę.

Papėčių piliakalnis įrengtas vidutinio statumo kalvoje iki 10 m aukščio šlaitais. Aikštė pailga, besitęsianti šiaurės – pietų kryptimi, apie 45 m ilgio ir 20 m pločio. Parėčėnų link nusidriekia ledyno tvariniai – kalvagūbriai, savo forma panašūs į duonos kepalus. Pats piliakalnis priskiriamas I tūkstantmečiui. Jo viršuje buvo įsikūrusi gynybinė gyvenvietė: piliakalnio aikštelėje yra senovinės jotvingių gyvenvietės liekanos, kultūriniame sluoksnyje rasta jotvingiams būdingų molinių dirbinių.

Papėčių piliakalnis Papėčių piliakalnis

 Papėčių piliakalnis ypatingas tuo, kad tai vienintelė vieta Metelių regioniniame parke, nuo kurios atsiveria vaizdas į visus tris parko ežerus – Metelio, Obelijos ir Dusios.

Papėčių piliakalnis

Legenda pasakoja, jog piliakalnio rytiniame šlaite buvo išlindęs grandinės galas. Vieną dieną susirinko žmonės ir ją traukė. Grandinė trūko ir galas įlindo į piliakalnio vidų. Kas vėliau bandė tą grandinę ištraukti, tas būdavo įtraukiamas į kalno požemius. Manoma, jog požemyje yra nugrimzdusi bažnyčia.


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą