Šauklių riedulynas – lankytina vieta Skuodo rajone

Šauklių riedulynas yra Skuodo rajono savivaldybės, Mosėdžio seniūnijos teritorijoje. Jos plotas – 82 ha. Jis patenka į Salantų regioniniame parke esantį Šauklių kraštovaizdžio draustinį. Tai – natūrali paskutinio ledynmečio, slinkusio prieš 26 tūkst. metų, suformuota teritorija, kurioje savo pirmykštėje padėtyje gana tolygiai pasiskirstę slūgso 0,3-1 metro ar net 3 metrų skersmens akmenys. Be to, čia aptinkamos europinės svarbos viržynų, kadagynų ir rūšių turtingų briedgaurynų gamtinės buveinės.

Šauklių riedulynas yra svarbus gamtinis kompleksas, turintis didelę mokslinę, estetinę, pažintinę, mokomąją, auklėjamąją, istorinę bei rekreacinę vertę, kur vingiuoja pažintinis takas, kviečia susipažinti su neįprastu mūsų kraštui, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu, savita šios vietovės augalija, bei gyvūnija. Tai natūrali  teritorija, kurioje, gana tolygiai pasiskirstę slūgso apie 300 tūkst. kubinių metrų riedulių. Didžioji jų dalis atslinko iš Švedijos, taip pat iš Alandų salų, Vakarų Suomijos ir Baltijos jūros dugno.

Šauklių riedulynas Šauklių riedulynas

  Šauklių draustinio akmenys, anot legendos, tai suakmenėję žuvėdų (švedų) kariai. Jie norėję pavergti Skuodo kraštą. Už tai į šias žemes įsiveržusius priešus pagonių dievai nubaudė – pavertė juos akmenimis. Ir klūpėsią jie čia sulinkę amžių amžius, kol jų viršūnės nepražydės.

Šauklių riedulyne įrengtas apie 2 kilometrų pažintinis pėsčiųjų Gamtos takas. Atlikti gamtotvarkiniai darbai, pastatyti informaciniai stendai, rodyklės, suoliukai, paukščių stebėjimo bokštelis.

 
Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą