Užugiro (A. Smetonos) dvaras – lankytina vieta Ukmergės raj.

Užugiro (A. Smetonos) dvaras

Prezidento A. Smetonos dvaras yra vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Jis nutolęs 2 km į pietus nuo Lėno kaimo, 1 km į vakarus nuo Prezidento gimtinės – Užulėnio.

Užugiro (A. Smetonos) dvaras
Šio dvaro istorija prasideda 1934 m., kai švenčiant tuometinio Lietuvos Prezidento A. Smetonos 60 – metį, buvo nutarta jo tėviškėje, ant Lėno ežero kranto, pastatyti jam dvarą. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“ ir pageidavo čia įkurti pavyzdinį ūkį, kuris vėliau galėtų  tapti žemės ūkio mokykla. Deja, tik kelias vasaras A. Smetona spėjo praleisti „Užugirio kieme“, nes 1940 m. dvaras buvo nacionalizuotas.
Užugiro (A. Smetonos) dvaras  Užugiro (A. Smetonos) dvaras

Po II pasaulinio karo 65 ha žemės dvaro žemės ir ūkiniai pastatai atiteko tarybiniam ūkiui, o rūmuose buvo įkurdinta tuberkulioze sergančių vaikų sanatorija.
1954 m. dvaro centras priklausė čia įkurtai Užugirio narkologinei ligoninei, vėliau buvo Naujosios Vilnios psichoneurologinės ligoninės narkologinis skyrius.Atkūrus nepriklausomybę, ligoninė nustojo veikti, buvo iškeldinta. Pastatai liko nenaudojami. 2008 m. dvaras perduotas Ukmergės rajono savivaldybei. Šiandieną yra sutvarkytas pagrindinis dvaro rezidencijos pastatas ir ofisina, kuris yra pritaikomas svečių namams, planuojama atkurti istorinę pirtį.

Jums gali prireikti:
Izoterminė dėžė Campingaz Icetime 26L

Rašyti atsiliepimą arba komentarą