Valstybės pažinimo centras – lankytina vieta Vilniuje

Valstybės pažinimo centras logoValstybės pažinimo centras – moderni edukacinė erdvė, kurioje detaliai pristatoma, kaip veikia valstybė bei kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja jos piliečiai. Centrą sudaro trys nuolatinės ekspozicijos erdvės, išsamiai pristatančios svarbiausius valstybingumo elementus, bei paroda-seansas „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, kuriame lankytojai per 45 minutes gali susipažinti su netikėčiausiomis skirtingų laikotarpių vizionierių idėjomis Lietuvos ateičiai.

Valstybės pažinimo centras Valstybės pažinimo centras

Nuolatinės Valstybės pažinimo centro ekspozicijos ašis – grįžtamojo ryšio užtikrinimas. Lankytojai čia gali ne tik susipažinti su pateikiama informacija, bet ir patys palikti savo įrašus ar komentarus ir taip tapti vienais Centro bendrakūrėjų. Naudodamiesi šiuolaikinių technologijų pagalba ir papildytos realybės (angl. augmented reality) pricipu pateikiama informacija, lankytojai gali apžiūrėti Sąjūdžio kandidatus palaikyti agitavusį plakatais išklijuotą žiguliuką, Google maps pagalba pažymėti gražiausią šalies vietą, kurti per pastaruosius 100 metų gimusių aktyvių prie valstybės kūrimo prisidėjusių žmonių gimtinių žemėlapį ar sudėlioti savo šeimos, bendruomenės ar klasės herbą. Šiuolaikinės technologijos padės susipažinti su galima prezidento diena ar atrasti Prezidento rūmų istoriją, o kiekvienas, norintis geriau susipažinti su valstybės valdymu, galės pamėginti subalansuoti valstybės biudžetą.

Valstybės pažinimo centras Valstybės pažinimo centras

Užsukę į parodą-seansą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ lankytojai pateks į netradicinę Valstybės pažinimo centro aplinką: didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukurs skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadins vaizduotę. Lankytojai patirs tarpukario lūkesčius, karo nuožmumą, sovietmečio nuobodulį, sąjūdžio pakilumą ir susipažins su drąsiausiomis šimtmečio kūrėjų vizijomis.

Valstybės pažinimo centras Valstybės pažinimo centras

Darbo laikas:

II–V: 9–16 val.
Norintiems apsilankyti Centre ar parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ būtina išankstinė registracija

VI–VII: 11–18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.)
Norintiems apsilankyti Centre ar parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ išankstinė registracija – nereikalinga. Jūsų patogumui, atvykstant didesnei nei 10 žmonių grupei, prašome apie apsilankymą pranešti iš anksto.

Nedirbama pirmadieniais bei valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Liepos 6-ąją. Apsilankymas ir visos Valstybės pažinimo centre teikiamos paslaugos – nemokamos.

Valstybės pažinimo centras Valstybės pažinimo centras

Plačiau: http://www.pazinkvalstybe.lt/

Žemėlapis:
Valstybės pažinimo centras - žemėlapis

Jums gali prireikti:
Šaltdėžė Campingaz Icetime Plus 30L

Rašyti atsiliepimą arba komentarą