Vilniaus katedros varpinė – lankytina vieta

Vilniaus katedros varpinė gegužės 16 dieną  atvėrė duris lankytojams ir yra pasiruošusi priimti visus norinčius pasidairyti ir po ją, ir po miestą per varpinės langus. Visą dešimtmetį varpinė buvo uždaryta, o pastaruosius trejus metus vyko architektūros tyrimai ir restauravimo darbai.

XIII amžiuje bokštas buvo gynybinės sienos dalis. Iki šių dienų išliko beveik visas pirmas senojo bokšto aukštas. XVI a. gynybinis bokštas tapo katedros varpine, dabartinę išvaizdą įgijo XIX a. pradžioje. Katedros varpinės aukštis – 52 m, su kryžiumi – 57 metrai.

Vilniaus katedros varpinė

Iš varpinės – vieno seniausių ir aukščiausių senamiesčio bokštų – atsiveria graži panorama.  Lankytojai gali pasigrožėti ja, taip pat apžiūrėti varpų ekspoziciją, senąjį miesto laikrodį, patyrinėti istorines varpinės ir katedros vaizdų rekonstrukcijas. Virtuali kelionė „Vilniaus panorama: pamatyk, priartink, įsiamžink!“ pro viršutiniame varpinės aukšte įmontuotas vaizdo stebėjimo kameras padės lankytojams susipažinti su miesto panorama ir žymiais architektūros paminklais. Tiems, kurie nori susipažinti su Vilniaus įkūrimo legenda, parengtas edukacinis kompiuterinis žaidimas „Gedimino sapnas“.

 Pagrindinė varpinės funkcija – skambinti varpais. Katalikų bažnyčioje per pamaldas varpais pradėta skambinti VII a.. 2002 metais Kelno arkivyskupija padovanojo Vilniaus katedrai 6 varpus. Didžiausias varpas sveria beveik 2,6 tonos, mažiausiais – beveik 0,5 tonos.

Ekskursijas, edukacines programas ir šviečiamojo pobūdžio renginius varpinėje organizuos Bažnytinio paveldo muziejus. Gegužės-rugsėjo mėnesiais varpinę bus galima aplankyti darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10 iki 19 valandos, šaltuoju metų laiku – viena valanda trumpiau.

GPS: 54.68576, 25.28666
Žemėlapis:


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti:
žiūronai

Rašyti atsiliepimą arba komentarą