Palemono kalnas – taip vadinamas Seredžiaus piliakalnis, esantis Jurbarko rajone.
Piliakalnis įrengtas Nemuno aukštutinės terasos kyšulyje, suformuotame Pieštvės upelio. Iš šiaurės vakarų piliakalnį juosia Pieštvės upelis, iš pietų – Nemuno slėnis, iš šiaurės rytų prieina gretima aukštuma. Aikštelė beveik trikampė, pailga.
Piliakalnis apardytas arimų, pirmajame pylime iškasta didžiulė duobė, aikštelės kraštuose - apkasas. Dirvonuoja. Į piliakalnį nuo Seredžiaus miestelio apatinės dalies į viršų įrengti laiptai. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio viduriu - XV a. pradžia.
Rytinėje ir pietinėje papėdėse 1,5 ha plote yra papėdės gyvenvietė, kurioje rasta grublėtos bei žiestos keramikos, molio tinko, gyvulių kaulų. Išmatavimai: 230 m ilgio šiaurės vakarų – pietryčių kryptimi ir iki 150 m pločio.
Palemono kalnu Seredžiaus piliakalnį imta vadinti XIX a. pr. Anot legendos, čia palaidotas Žemaitijos ir Lietuvos valdovas Palemonas. Legenda pasakoja, kad Romos imperatoriaus persekiojamas kunigaikštis Palemonas su šeima mūsų kraštą pasiekė plaukdamas Baltijos jūra. Vėliau Nemunu pasiekęs dabartinio Seredžiaus vietovę, kunigaikštis čia pasistatęs pilį ir likęs gyventi.
Ant Palemono kalno 1293–1363 m. stovėjo Pieštvės pilis. Ją kryžiuočiai puolė 1293 m., 1298 m., 1318 m., kiekvieną kartą sudeginti papiliai, taip pat 1319 m., 1322 m., 1345 m., 1357 m. Tik 1363 m. Pieštvės pilis užimta ir sudeginta po derybų, pasitraukus jos įgulai. Pieštvės pilis vėl buvo atstatyta po Žalgirio mūšio, minima 1412–1413 m.
Palemono kalnas, ant kurio stovėjo pilis, manoma, buvo laikoma šventa senovinių apeigų vieta.
Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje
Graži vieta
Pingback: Žygis Ariogala - Seredžius 28km - maršrutas pėsčiomis | Turizmas Lietuvoje