Raižių mečetė – lankytina vieta Alytuje

 Raižių mečetė – totorių mečetė Alytaus rajone, Raižių kaime.

Mečetė pirmą kartą šaltiniuose paminėta 1663 m., dabartinė pastatyta 1889 m., renovuota 1993 m. Joje stovi seniausias žinomas minbaras, datuojamas 1686 m. Jis gausiai puoštas kaligrafiniais rašmenimis ir augaliniu ornamentu.

 Raižių mečetė Raižių mečetė

Raižių mečetė yra medinė, stačiakampio plano, dvišlaičiu skardiniu stogu. Stogo viršuje yra nedidelis minareto bokštelis. Prieangis per visą pastato plotį. Iš jo patenkama į vyrų ir moterų sales. Vyrų salė dešinėje pusėje, moterų – kairėje. Jos atskirtos siena. Sienos apačioje palikta atvira anga išilgai sienos, pridengta baliustrada. Virš įėjimo vyrų ir moterų salėse – balkonas su baliustrada. Pagal islamo teisę religinei bendruomenei vadovauja imamas.

Mečetė yra veikianti, per didžiąsias islamo šventes į mečetę susirenka 150-200 žmonių.

Paminklas Vytautui Raižiuose

Paminklas Vytautui Raižiuose

2010 m. netoli mečetės, ant kalnelio, atidengtas paminklas Vytautui Didžiajam (skulpt. Jonas Jagėla). Paminklas pagamintas iš granito, 5,2 m aukščio. Jo viršutinėje dalyje įkomponuoti Gediminaičių stulpai ir totorių simbolis Tarak Tamga, vidurinėje – Vytauto Didžiojo valdymo (1392-1430), totorių atsikėlimo į LDK (1397) ir Žalgirio mūšio (1410) metai, apatinėje –  užrašas:  „Vytautas Didysis – Lietuvos valdovas“. Taip pat prie mečetės sumontuoti Jono Naviko sukurti du saulės laikrodžiai, kurių vienas rodo vietos laiką, antrasis – Griunvaldo (Lenkija).

Raižių Saulės laikrodis

Raižių Saulės laikrodis

 


Žiūrėti Turisto pasaulis didesniame žemėlapyje

Jums gali prireikti:
Batai MIL-TEC YKK ZIPPER, MULTICAM

One thought on “Raižių mečetė – lankytina vieta Alytuje

  1. Pingback: Maršrutas „Po kunigaikščio Margirio žemę“. Atstumas ~32 km | Turizmas Lietuvoje

Rašyti atsiliepimą arba komentarą